Strona wymaga zainstalowanego pluginu Flash Player w wersji 9 lub wyższej.
Kliknij tutaj w celu pobrania najnowszej wersji Flash Player'a.

     

Jesteś tutaj: Orlen.pl > PL > Centrum prasowe > Startuje plebiscyt „Polacy z werwą”
dopasuj rozmiar czcionki:AAA
 

Centrum prasowe

Startuje plebiscyt „Polacy z werwą”

13-09-2012  |     | 

Uroczysta gala „Polacy z werwą” zainauguruje 14 września w Teatrze Wielkim w Warszawie wyjątkowy plebiscyt pod tą samą nazwą. Projekt, którego inicjatorem jest PKN ORLEN, ma na celu docenienie najzdolniejszych i najbardziej twórczych Polaków.

„Polacy z werwą” nie będzie typowym plebiscytem czy rankingiem popularności. To nowa jakość, projekt, który ma na celu promowanie najzdolniejszych Polaków i ich osiągnięcia, dzięki którym Polska staje się krajem nowoczesnym i atrakcyjnym.

- „Napędzamy przyszłość” – to credo jakie przyświeca PKN ORLEN. Dlatego chcemy aktywnie brać udział w promowaniu, ale również wyszukiwaniu najzdolniejszych i najbardziej twórczych ludzi w różnych dziedzinach życia - mówi Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Tegoroczna gala jest zapowiedzią corocznego plebiscytu „Polacy z werwą”, który odbywać się w będzie pod kuratelą kapituły tworzonej przez autorytety w różnych dziedzinach życia publicznego i gospodarczego. Grono to będzie typować kandydatów do nagrody w siedmiu kategoriach: nauka, medycyna, kultura i sztuka, ochrona środowiska, innowacje w biznesie, design i sport.

W programie artystycznym gali zaplanowano m.in. pokaz specjalny najnowszej kolekcji Gosi Baczyńskiej oraz koncerty: Moniki Brodki, Leszka Możdżera, Motion Trio oraz Orkiestry Kameralnej Aukso i Marka Mosza. Na zakończenie tego wyjątkowego wieczoru - po raz pierwszy w Polsce – wystąpi jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia – Lana Del Rey.

Gala „Polacy z werwą” rozpocznie się w Teatrze Wielkim w Warszawie 14 września 2012 roku o godzinie 19:00. Transmisję z gali będzie można obejrzeć na antenie TVP 1, w piątek 14 września o godz. 22.20.
 
 
 
 
Aktywny słownik pojęć w serwisie umożliwia zapoznanie się z definicjami trudnych słów i skrótów pojawiających się w serwisie. Kliknij "Włącz słownik pojęć w serwisie", żeby uruchomić słownik. Słowa i skróty, których definicje znajdują się w serwisie zostaną podświetlone w treści. Po najechaniu na nie kursorem myszy będzie widoczna chmurka z definicją.
Marki Grupy ORLEN