Grupa ORLEN w ciągu roku podwoiła liczbę stacji paliw na Słowacji
28-12-2020    stacje paliw

PKN ORLEN kończy 2020 r. jako właściciel 20 stacji paliw na rynku słowackim. Ostatnio otwarte zostały dwa nowe obiekty pod marką Benzina-Grupa ORLEN, co oznacza, że na rynku słowackim klienci mogą już w pełni korzystać z atrakcyjnej oferty Stop Cafe w 13 lokalizacjach. Kolejne 7 zostanie zmodernizowane i dostosowane do standardów Grupy ORLEN w 2021 r.

- Zgodnie z zapowiedziami do końca tego roku podwoiliśmy liczbę posiadanych stacji na Słowacji.  Wyniki sprzedaży pokazują, że sieć Grupy ORLEN cieszy się zaufaniem kierowców i ma duży potencjał wzrostu. Koncentrujemy się na dalszym rozwoju, aby  osiągnąć pozycję jednego z liderów sprzedaży detalicznej na Słowacji. Nasze działania wpisują się w założenia strategii Grupy ORLEN do 2030 r., w której mocno stawiamy na dalszy dynamiczny rozwój tego segmentu – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Grupa ORLEN weszła na słowacki rynek detaliczny w kwietniu 2019 roku. Obecnie posiada tam 20 stacji pod marką Benzina ORLEN. Podobnie jak w Czechach, na słowackich stacjach dostępne są polskie produkty m.in. napoje, artykuły spożywcze, oleje i płyny eksploatacyjne. Aktualnie słowaccy kierowcy korzystają ze stacji paliw Grupy ORLEN zlokalizowanych w obszarach miejskich w Malackach, Holicach, Lužiankach, Šelpicach, Šuranach, Strečnie, Tesárských Mlyňanach, Senec, Ružomberok, Byteč, Dunajská Streda i od niedawna również w Trebaticach koło Piešťany i w Kysucké Nové Mesto. Kolejne obiekty, po niezbędnych modernizacjach i remontach, będą dostępne dla słowackich kierowców w 2021 roku.

Najszybciej rosnącym segmentem sprzedaży na stacjach paliw Benzina - Grupa ORLEN jest oferta gastronomiczna, której wolumeny w Czechach wzrosły przez ostatnie osiem lat o 320%. Cieszy się ona również dużym zainteresowaniem wśród kierowców na Słowacji. Dodatkowo, na otwartej właśnie stacji w Trebaticach mogą oni dodatkowo skorzystać z nowoczesnej i ekologicznej myjni samochodowej.

Grupa ORLEN dysponuje największą w Europie Środkowo-Wschodniej siecią ponad 2840 stacji paliw, zlokalizowanych w Polsce, Czechach, Niemczech, Słowacji i na Litwie. Koncern konsekwentnie podnosi standard obiektów oraz rozszerza ofertę pozapaliwową. Na koniec 3 kwartału 2020 roku w ramach sieci funkcjonowało ponad 2181 punktów gastronomicznych Stop Cafe oraz star Connect, w tym blisko 592 sklepów convenience pod marką O!SHOP.

Benzina ORLEN Słowacja_1_.pngBenzina ORLEN Słowacja_1_.png

Benzina ORLEN Słowacja_2.jpgBenzina ORLEN Słowacja_2.jpg

Benzina ORLEN Słowacja_3.jpgBenzina ORLEN Słowacja_3.jpg

Benzina ORLEN Słowacja_4.jpgBenzina ORLEN Słowacja_4.jpg

Benzina ORLEN Słowacja_5.jpgBenzina ORLEN Słowacja_5.jpg

Powrót do Centrum Prasowego
 

NASZE MARKI