OLIMPIJCZYCY POD SKRZYDŁAMI ORLENU NA OSTATNIEJ PROSTEJ DO RIO
20-07-2016    CSR, sponsoring, sport

​Reprezentacja Olimpijska, w skład której wchodzą także i lekkoatleci Grupy Sportowej ORLEN oraz drużyna narodowa siatkarzy, już 5 sierpnia rozpocznie zmagania w Rio de Janerio. Wszystkim startującym Polakom patronuje PKN ORLEN.

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio swoje umiejętności zaprezentuje 238 polskich sportowców, którzy będą walczyć o najwyższe trofea w 27 dyscyplinach. Doskonałe wyniki sportowe osiągane na arenie międzynarodowej świadczą o ich znakomitym przygotowaniu do rozpoczynającej się już za kilkanaście dni najważniejszej sportowej imprezy globu.

Wśród pewnych kandydatek do olimpijskiego złota w rzucie młotem typowana jest czterokrotna rekordzistka świata Anita Włodarczyk. Zawodniczka Grupy Sportowej ORLEN od kilku lat nie ma sobie równych w kole. Podczas lipcowego czempionatu w Amsterdamie, Polka w rewelacyjnym stylu sięgnęła po swój trzeci złoty medal lekkoatletycznych Mistrzostw Europy. Do pełni szczęścia brakuje tylko olimpijskiego złota.
 
Cieszę się ze złotego medalu i formy, którą wypracowałam ciężkimi treningami. To niesamowite, że z rzutu na rzut młot leci coraz dalej. Za dwa tygodnie są igrzyska i tam powinnam rzucać jeszcze lepiej. Wszystko poświęciłam przygotowaniom do Rio, więc mam wielki apetyt na sukces” – deklaruje zawodniczka Grupy Sportowej ORLEN.
 
Tempa przed Igrzyskami Olimpijskimi nie zwalnia Paweł Fajdek. Dwukrotny mistrz świata w rzucie młotem pewnie wygrał rywalizację w Amsterdamie i po raz pierwszy w karierze triumfował na mistrzostwach Europy. Utalentowany zawodnik Grupy Sportowej ORLEN nie kryje swoich medalowych aspiracji.
 
W Rio chcę rzucić jeszcze dalej. Sądziłem, że daleko rzucę już w Holandii i taki miałem plan. Rekord Polski jest realny (83,98 m), ale do tego potrzeba jeszcze więcej dynamiki. Wszystko zależy od tego, jak wyjdzie ostatni obóz przygotowawczy w Spale” – zapowiada Paweł Fajdek
 
Rewelacyjną formę prezentuje także Piotr Małachowski, który na swoim koncie ma już srebro olimpijskie wywalczone w Pekinie w 2008 r. W lipcu br. po sześciu latach przerwy sięgnął po swój drugi tytuł mistrza Europy. Polski dyskobol jest w znakomitej dyspozycji i jest pewnym kandydatem do medalu w rozpoczynających się za dwa tygodnie Letnich Igrzysk Olimpijskich.
 
Rio to jest konkurs, trzeba się zmobilizować, zebrać w sobie podczas eliminacji, później podczas finału i już. Nie ma co rozmyślać, to trzeba wypracować” – powiedział dyskobol.
Igrzyska Olimpijskie w Rio będą ostatnimi w karierze Tomasza Majewskiego. Złoty medalista olimpijski z Pekinu 2008 i Londynu 2012, występem w Rio kończy swoją wybitna karierę sportową tak jak zapowiadał. Pierwszy, który pojawił się w grupie podopiecznych ORLENu nie jest tegorocznym faworytem do medalu, ale jak sam przyznaje przy odrobinie szczęścia może powalczyć o podium i na koniec sprawić niespodziankę wszystkim kibicom. 
 
Najwyższe sportowe trofeum jest również ambicją czempionów biegów średnich – Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego. Obaj podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Amsterdamie potwierdzili, że na starym kontynencie nie mają sobie równych.  Adam Kszczot w finałowym biegu na 800 metrów wywalczył swój drugi w karierze tytuł mistrza Europy. Srebro przypadło Marcinowi Lewandowskiemu, który uplasował się tuż za swoim reprezentacyjnym kolegą.
 
Ostatnie igrzyska nie poszły całkiem po mojej myśli, ale to był bardzo pozytywny moment mojej kariery, ponieważ dał mi kopa do dalszego działania. Sport - zwłaszcza indywidualny - jest bardzo wymierny i Londyn pokazał mi, jak bardzo dużo mam do zrobienia i że nie zawsze jest kolorowo. To zaowocowało m.in. na mistrzostwach Europy w Amsterdamie. W Rio również interesować mnie będzie tylko walka o medal” – zapewnia Adam Kszczot.
 
Henryk Szost obecnie najszybszy maratończyk na świecie niepochodzący z Afryki, ma jasne plany:  „Chcę poprawić wynik z Londynu. Na razie koncentruję się na treningach, chcę być optymalnie przygotowany do zawodów. W Brazylii jeszcze nie biegałem. Startowali tam dwaj moi znajomi i mówią o trudnościach klimatycznych. Niełatwo więc będzie, nie tylko z rywalami, ale i z temperaturą” – podkreśla maratończyk.
 
Niezwykłe, olimpijskie emocje będą towarzyszyły oczywiście fanom piłki siatkowej. Reprezentacja Polski mężczyzn w tej dyscyplinie upatrywana jest w gronie faworytów. W Igrzyskach wezmą udział również trzy najlepsze, polskie duety siatkówki plażowej  -  Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, które powalczą o medale na piaszczystym podłożu.
 
Zaangażowanie PKN ORLEN w sponsoring Reprezentacji Olimpijskiej jest elementem programu wspierania startów polskich reprezentantów w międzynarodowych wydarzeniach sportowych o prestiżowym charakterze.
Powrót do Centrum Prasowego
Skrypty z wideokonferencji oznaczone: CSR, sponsoring, sport
Chopin 2020-03-05 Miejsce: BP
 

NASZE MARKI