ORLEN po raz trzeci nagrodzony przez Global Finance Magazine
23-11-2018    finanse, nagroda
​PKN ORLEN został ponownie wyróżniony jako najlepsza spółka w obszarze zarządzania ryzykiem walutowym w Europie Centralnej i Wschodniej w rankingu publikowanym przez Global Finance Magazine. Koncern znalazł się w gronie takich korporacji międzynarodowych jak Apple, Ford czy Boeing, które oceniane były globalnie.
 
Kategoria zarządzania ryzykiem walutowym Global Finance Magazine wyróżnia firmy, które z sukcesem utrzymały marże zysku, przepływy pieniężne i globalną konkurencyjność na optymalnym poziomie. Wśród głównych kryteriów oceny znalazły m.in. się klarowna polityka zarządzania ryzykiem i sytuacjami kryzysowymi, pomiar ryzyka walutowego i koszty hedgingu.
 
Wyróżnienie przyznane PKN ORLEN jest dodatkowym elementem prestiżowego rankingu Global Finance honorującego dostawców usług walutowych. W tegorocznej edycji zestawienia znalazły się firmy z 114 krajów, reprezentujących 7 globalnych regionów. Wybór laureatów dokonywany jest w oparciu o opinie analityków, menadżerów wyższego szczebla i ekspertów bankowych. Pod uwagę brane są wolumen transakcji, udział w rynku, zakres usług, obsługa klienta, konkurencyjne ceny oraz innowacyjne technologie.
Powrót do Centrum Prasowego
Skrypty z wideokonferencji oznaczone: finanse, nagroda
Global Finance 2018-11-23 Miejsce: Global Finance
 

NASZE MARKI