PKN ORLEN sponsorem strategicznym obchodów 100-lecia PKOl
13-01-2019   
PKN ORLEN obejmie swoim patronatem obchody setnej rocznicy powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jednocześnie spółka wspiera przygotowania Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej do Igrzysk XXXII Olimpiady w Tokio. 
 
Sport łączy ludzi, buduje więzi i poczucie patriotyzmu. To nie tylko rywalizacja na boisku, walka o punkty i o zwycięstwo. Sport uczy nas również działania w zespole, co jest niezwykle ważne, by odnieść sukces i osiągnąć zamierzone cele. Jestem dumny, że taki zespół tworzymy wspólnie z Polskim Komitetem Olimpijskim, który wpisuje się w dorobek stu lat niepodległości naszej ojczyzny. Polski Komitet Olimpijski wspiera wybitne polskie osobowości sportu, którym za wszystkie sukcesy i medale w imieniu własnym oraz PKN ORLEN serdecznie dziękuję. Wraz z Polskim Komitetem Olimpijskim z powodzeniem wspieraliśmy Polską Reprezentację podczas Igrzysk w Turynie, Vancouver, w Londynie czy Rio de Janeiro. Jako sponsora strategicznego, nie zabraknie nas również na najbliższych Igrzyskach  w Tokio – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.
 
PKN ORLEN angażował się w sponsorowanie reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich już od 2004 roku. Z kolei od 2017 r. spółka jest Sponsorem Strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Komitet otrzymuje stabilne, długofalowe wsparcie finansowe, co pozwala sportowcom rozwijać swój talent i umiejętności. Współpraca PKN ORLEN z PKOl to także edukacja olimpijska, opieka nad olimpijczykami, promocja fair-play i propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia.
 
Zjazd założycielski PKOl odbył się 12 października 1919 roku w Hotelu Francuskim w Krakowie. Jego celem było wysłanie reprezentacji kraju na Igrzyska Olimpijskie w 1920 roku w Antwerpii. Pierwszym prezesem Komitetu został książę Stefan Lubomirski, a protektorat objął Józef Piłsudski. Jednak wybuch wojny polsko - bolszewickiej przerwał przygotowania do startu. W efekcie polska reprezentacja zadebiutowała na Igrzyskach Olimpijskich w 1924 roku w Paryżu. Tegorocznym, jubileuszowym obchodom setnej rocznicy powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego przyświeca hasło: Wiele dróg, jeden cel.
 
- 100 lat to bogata historia wielu ludzi i ogromny dorobek PKOl, jego dziedzictwa znaczonego sukcesami polskich sportowców na kolejnych igrzyskach oraz historii ogólnoświatowego ruchu olimpijskiego. Z okazji jubileuszu zamierzamy mówić nie tylko o medalach, tytułach i rekordach, ale także akcentować niezaprzeczalne wartości wychowawcze sportu i olimpizmu.  Chcemy pokazywać wzorce zachowań i drogę wiodącą do sukcesów – mówi Andrzej Kraśnicki, Prezes PKOl. 
 
Powrót do Centrum Prasowego
 

NASZE MARKI