Sukces programu obligacji detalicznych PKN ORLEN
25-06-2018    finanse
​Na tydzień przed końcem terminu zapisów, liczba subskrybowanych obligacji przekroczyła łączną liczbę oferowanych obligacji serii E. Wszystkie emisje cieszyły się zainteresowaniem ze strony inwestorów co świadczy o silnej pozycji Koncernu na rynkach finansowych.

Grupa ORLEN odgrywa ważną rolę z punktu widzenia rozwoju gospodarki i rynków finansowych w Polsce. Dlatego chętnie angażujemy się w aktywizację krajowego rynku kapitałowego, m.in. poprzez wprowadzenie wszystkich naszych obligacji detalicznych do obrotu na platformę Catalyst.  W ten sposób również wzmacniamy naszą pozycję i zaufanie ze strony inwestorów. Najlepszym potwierdzeniem jest właśnie sukces programu obligacji detalicznych – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

W ramach ostatniej serii E oferowane były obligacje o wartości 200 mln zł, oprocentowane według zmiennej stopy procentowej, na którą składa się WIBOR 6M  i marża  w wysokości 1,2%. Wszystkie obligacje detaliczne otrzymały ocenę agencji Fitch Ratings, która przyznała całemu programowi rating na poziomie A(pol).
Powrót do Centrum Prasowego
 

NASZE MARKI