Zobacz także:
Nagrody i wyróżnienia przyznane w 2012 roku
 • PKN ORLEN zajął I miejsce w rankingu "Najbardziej pożądani pracodawcy 2012 w opinii specjalistów i menadżerów" w kategorii: energetyka, paliwa i gaz. Badanie zostało przeprowadzone przez firmę Antal International pod patronatem Business Centre Club. Ranking jest rezultatem oceny 1500 specjalistów, którzy wskazywali firmy, w których chcieliby podjąć zatrudnienie. (grudzień 2012)
 • PKN ORLEN po raz szósty został laureatem Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek. W zestawieniu wyróżniony został także brand Bliska, który uplasował się na 15. miejscu. Organizatorem konkursu, przygotowywanego w oparciu o kryteria finansowe oraz badania opinii konsumentów, był dziennik Rzeczpospolita. (grudzień 2012)
 • Strona internetowa VERVA Street Racing zdobyła nagrodę "Webstar Internautów" w konkursie Webstarfestival. Konkurs ma charakter ogólnopolski, natomiast o jego wyniku decydują głosy internautów, którzy promują najlepsze strony internetowe funkcjonujące w polskim Internecie.(grudzień 2012)
 • PKN ORLEN otrzymał drugą nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Poprawa Warunków Pracy” w kategorii „Rozwiązania techniczne i organizacyjne zastosowane w praktyce”. Nagroda została przyznana za program „Zgłoś zagrożenie bezpieczeństwa”, który został uruchomiony przez Biuro BHP ORLENU pod patronatem Zarządu w 2011 roku. Do konkursu, organizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Gospodarki oraz Naczelną Organizację Techniczną, zgłoszono 92 projekty. (listopad 2012)
 • PKN ORLEN został nagrodzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i tygodnik społeczno-oświatowy „Głos Nauczycielski” tytułem „Inicjatywa Edukacyjna Roku” za autorski program edukacyjny „Lekcja chemii”. (listopad 2012)
 • PKN ORLEN po raz drugi otrzymał tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” w kategorii przemysł wydobywczy. Celem rankingu było wyróżnienie tych firm, które stosują godne naśladowania praktyki w obszarze polityki pracowniczej i socjalnej. O wyniku konkursu zadecydowała jego kapituła.(listopad 2012)
 • PKN ORLEN otrzymał prestiżową nagrodę „Mecenasa Polskiego Sportu” przyznaną w plebiscycie organizowanym przez CANAL+ oraz Krajową Izbę Sportu. Inicjatywa, która miałą na celu uhonorowanie podmiotów aktywnie wspierających rozwój polskiego sportu, została objęta patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. (listopad 2012)
 • PKN ORLEN zajął pierwsze miejsce w rankingu Platts (250 Top Global Energy Company) w kategorii Refining&Marketing w regionie EMEA. Ranking jest rezultatem oceny wyników finansowych 250 firm w branży rafineryjnej i energetycznej. (październik 2012)
 • PKN ORLEN otrzymał nagrodę za Najlepszy Raport Roczny 2011 (The Best Annual Report) w kategorii przedsiębiorstw. Organizatorem konkursu był Instytut Rachunkowości i Podatków(październik 2012)
 • PKN ORLEN został uhonorowany za wieloletnie uczestnictwo w programie.Responsible Care („Odpowiedzialność i Troska”). Wydarzenie miało miejsce w czasie IX Forum Ekologicznego Branży Chemicznej.(październik 2012)
 • PKN ORLEN otrzymał Godło Jakości Obsługi 2012 w kategorii stacje paliwowe. Spółka znalazła się na liście Top 100 Najprzyjaźniejszych Firm w Polsce.(wrzesień 2012)
 • PKN ORLEN uzyskał tytuł Lidera Odpowiedzialnego Biznesu w kategorii branży paliwowo-energetycznej. Konkurs był organizowany przez Pracodawców Rzeczypospolitej. Kandydatury firm oceniały Rada Ekspertów i Kapituła Konkursu „Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu 2012” (wrzesień 2012)
 • PKN ORLEN znalazł się w elitarnym gronie spółek wchodzących w skład Respekt Index, który stanowi pierwszy w Europie Środkowo- Wschodniej giełdowy indeks spółek odpowiedzialnych społecznie. (lipiec 2012)
 • W V edycji konkursu „ Złota Strona Emitenta” Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych przyznało PKN ORLEN nagrodę specjalną za jakość i sposób prowadzenia relacji inwestorskich przy wykorzystywaniu nowoczesnych metod komunikacji internetowej (m.in. za umieszczanie na stronie internetowej raportów).(czerwiec 2012)
 • 04 czerwca 2012r. - PKN ORLEN został nagrodzony „Srebrnym Listkiem CSR” za spełnianie wysokich standardów Społecznej Odpowiedzialności w Biznesie.(czerwiec 2012)
 • Stacja Paliw ORLEN Meeting Point Stop w Gdańsku została zwycięzcą konkursu „Stacja Benzynowa Roku 2012”. Konkurs był organizowany przez Brog Marketing. (kwiecień 2012)
 • PKN ORLEN został nagrodzony certyfikatem Top Employers Polska 2012 za wyjątkowe warunki pracy (kryteriami były m.in. wysokie wyniki w szkoleniach, rozwoju i świadczeniach podstawowych). Badanie było prowadzone przez Corporate Research Foundation. (czerwiec 2012) Kalendarze firmowe PKN ORLEN otrzymały nagrodę specjalną w Międzynarodowym Konkursie Kalendarzy i Kart Świąteczno-Noworocznych Vidical 2012. Konkurs był organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie oraz firmę Vidical. (marzec 2012)
 

NASZE MARKI