Zobacz także:
Nagrody i wyróżnienia przyznane w 2015 roku
 • ​Marka ORLEN jest warta już ponad 4,5 mld zł. Tym samym Koncern pobił swój rekord z 2014 roku i po raz dziewiąty z rzędu otrzymał tytuł Najcenniejszej Polskiej Marki.

  Nieprzerwanie od 2007 roku marka ORLEN znajduje się na czele Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek. W 2015 roku jej wartość wyniosła 4503,8 mln zł, i była o ponad 100 mln zł wyższa niż przed rokiem.

 • Raport roczny PKN ORLEN za 2014 r. z czterema nagrodami: Koncern po raz pierwszy zaprezentował swoją działalność w formule zintegrowanej, łączącej sprawozdawczość finansową z pozafinansowymi aspektami funkcjonowania, a publikacja została od razu uznana za najlepszą w kategorii przedsiębiorstw. Pierwsze miejsce zdobył także raport PKN ORLEN w Internecie, a specjalne wyróżnienie zastało również przyznane za innowacyjność rozwiązań w sprawozdaniu finansowym Koncernu. 

  Raport zintegrowany PKN ORLEN został wyróżniony za przejrzystość prezentacji modelu biznesowego wraz z procesem budowania wartości oraz jasne zdefiniowanie wskaźników efektywności wdrażania strategii. Wysoko oceniono również przedstawienie wpływu czynników rynkowych na funkcjonowanie firmy, precyzyjne wskazanie grup interesariuszy oraz tematów istotnych z ich punktu widzenia. Obok wyróżnienia specjalnego, nagrody za najlepszy raport w Internecie oraz za najlepsze sprawozdanie finansowe sporządzone według MSSF/MSR, Koncern odebrał również tytuł The Best of the Best, przyznawany firmom, którym trzykrotnie udało się zdobyć najwyższe wyróżnienie w konkursie The Best Annual Report. 

 • PKN ORLEN kolejny rok z rzędu pozostaje niekwestionowanym liderem pod względem przychodów wśród największych firm w Europie Środkowej wynika z IX edycji rankingu „CE TOP 500” podsumowującego ubiegły rok, a ogłoszonej we wrześniu 2015.. ORLEN wyprzedza o prawie 10 mld euro drugą spółkę w zestawieniu, jaką jest węgierską MOL.

 • W opublikowanej we wrześniu 11. edycji rankingu „Best managed companies in CEE 2015” brytyjskiego magazynu finansowego Euromoney, PKN ORLEN ponownie okazał się najlepiej zarządzaną firmą w Polsce. Niezależni analitycy wiodących instytucji finansowych na całym świecie wyróżnili Koncern między innymi za ambitne plany rozwoju i  wysokie kompetencje zarządcze. Ranking Euromoney po raz pierwszy przeprowadzony został w 2005 roku. PKN ORLEN pierwszy raz pojawił się w nim w 2006 roku. Od tego czasu Koncern był już pięciokrotnie wskazywany jako najlepiej zarządzana firma w Polsce. W tegorocznej edycji plebiscytu udział wzięła rekordowa liczba 447 ekspertów reprezentujących duże banki, firmy konsultingowe oraz instytuty naukowe specjalizujące się w rynkach Europy Środkowej i Wschodniej.

 • Trzysta zespołów z całego świata wzięło udział w krajowych eliminacjach konkursu The Fresh Connection 2015. Najlepsi w zarządzaniu okazali się pracownicy PKN ORLEN, co stawia ich w gronie faworytów wielkiego finału rozgrywek, który odbędzie się 25 września br. w Amsterdamie. Jesienią Mistrzowie Polski zmierzą się z najlepszymi 8 zespołami z 7 krajów.

 • PKN ORLEN został uhonorowany „Złotym Listkiem CSR” za wyróżniające się działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju w 2014 roku. To już czwarty listek, po trzech srebrnych, jakie zostały dotychczas przyznane Spółce w każdej edycji zestawienia przygotowywanego przez tygodnik „Polityka” oraz ekspertów Deloitte.

 • PKN ORLEN już po raz 16 z rzędu uplasował się na pierwszym miejscu prestiżowego rankingu „Lista 500” opublikowanego przez dziennik Rzeczpospolita. Wśród największych polskich przedsiębiorstw nie zabrakło również innych spółek z Grupy ORLEN m.in. ORLEN Paliwa, ORLEN Gaz czy ORLEN Petrotank. 

 • ​Program kart flotowych, z portfolio PKN ORLEN, z pełną ofertą usług dodatkowych został uznany za najlepszy w kategorii „Karty paliwowe dla dużych flot” w tegorocznej edycji Plebiscytu Fleet Awards. FLOTA to nowoczesny program i narzędzie w ofercie PKN ORLEN ułatwiające zarządzanie wydatkami samochodowymi w firmie. Obok możliwości bezgotówkowych zakupów paliw i usług w największej sieci stacji paliw w Polsce czy e-faktur z odroczonymi terminami płatności, program oferuje szereg usług dodatkowych, takich jak płatności za parkowanie, autostrady, obsługa serwisowa Motointegrator czy międzynarodowa karta OPEN DRIVE.

  Program FLOTA to produkt z 15-letnią tradycją. Karty paliwowe PKN ORLEN były kilkukrotnie nagradzane we Fleet Awards – karta FLOTA otrzymała ostatnio tę prestiżową nagrodę w 2011 roku. Z kolei w 2013 roku zwyciężyła karta OPEN DRIVE, a w zeszłorocznej edycji triumfowała karta MIKROFLOTA.

 • Narodowa Rada Ekologiczna doceniła działalność edukacyjną PKN ORLEN oraz szereg działań w zakresie optymalizacji wpływu na środowisko w XV Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”. Spółka otrzymała tytuł „Promotor ekologii”.

  Jest to już kolejna nagroda przyznana PKN ORLEN za działalność w obszarze ekologii. Przypomnimy, iż w ramach w XIII edycji konkursu „Przyjaźni Środowisku”, Koncern otrzymał „Europejską Nagrodę Ekologiczną”, natomiast w XII edycji tytuł „Partnera Polskiej Ekologii” w kategorii Przedsiębiorstwa.

 • Studenci uczelni technicznych uznali PKN ORLEN jako pożądanego „Pracodawcę Dla Inżyniera” w tegorocznym plebiscycie organizowanym przez Stowarzyszenie Studentów Board of European Students of Technology przy współpracy z portalem badawczym SW Research. ORLEN po raz kolejny został wybrany do trójki najbardziej cenionych ​pracodawców w Polsce. 

 • Już po raz drugi PKN ORLEN został wyróżniony prestiżowym tytułem The World’s Most Ethical Company, przyznawanym przez międzynarodowy zespół ekspertów amerykańskiego Ethisphere Institute. 

  Tytuł The World’s Most Ethical Company przyznawany jest przez grono międzynarodowych specjalistów w dziedzinie etyki biznesu i dobrych praktyk handlowych. Eksperci wyłaniają laureatów za pomocą systemu ocen Ethics Quotinet™, który w kompleksowy sposób weryfikuje ich zdolność do stosowania etycznych praktyk biznesowych w procesie budowania pozycji rynkowej firmy. W ocenie poszczególnych przedsiębiorstw eksperci biorą pod uwagę między innymi takie obszary, jak ład korporacyjny, odpowiedzialność społeczna, budowanie kapitału ludzkiego, rozwiązania na rzecz rozwoju innowacyjności. Tytuł przyznawany jest na rok, po tym czasie firmy mogą poddać się ponownej weryfikacji.

 • PKN ORLEN potwierdził swoją pozycję wśród najlepszych pracodawców odbierając w lutym 2015 roku czwarty z kolei certyfikat Top Employers Polska. Badanie certyfikacyjne przeprowadzone przez niezależny Instytut Top Employers potwierdza i docenia przede wszystkim wysokie standardy polityki personalnej, ukierunkowanie na tworzenie przyjaznego i inspirującego środowiska pracy, dbałość o talenty i ich rozwój na wszystkich szczeblach organizacji oraz ciągłe doskonalenie praktyk w obszarze kadr. 
 

NASZE MARKI