Zobacz także:
Uwaga - zmiana terminu rejsów przyrodnicze po Wiśle
14-06-2019

Informujemy, że z powodu zapowiadanych na sobotę 6 lipca złych warunków pogodowych, PKN ORLEN w porozumieniu z kapitanem Żeglugi Płockiej podjął decyzję o odwołaniu dwóch rejsów przyrodniczych po Wiśle, które miały się odbyć o godz. 9:30 i 13:00. Decyzja zapadła w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników rejsów. Wszystkie osoby posiadające bezpłatne bilety na te rejsy zapraszamy na kolejny wyznaczony termin rejsów tj. 3 sierpnia br. (sobota), o godzinach podanych na biletach.

-----------------------------

PKN ORLEN zaprasza wszystkich mieszkańców Płocka,  w tym szczególnie rodziny z dziećmi, na cztery rejsy przyrodnicze po Wiśle, które odbędą się 30 czerwca (niedziela) i 6 lipca (sobota) Każdego dnia odbędą się dwa rejsy: poranny i popołudniowy. Warunkiem udziału w rejsie będzie okazanie bezpłatnego biletu.

Razem z przewodnikiem-przyrodnikiem będziemy odkrywać i podziwiać różnorodność gatunków roślin i zwierząt oraz cieszyć się otaczającą aurą. Obowiązkowym punktem rejsów przyrodniczych będzie wyspa kormoranów, a o ile dopisze nam szczęście zobaczymy bieliki, które są często spotykane na tym odcinku Wisły. Uczestników wycieczek przyrodniczych bardzo prosimy o zabranie ze sobą lornetek do obserwacji przyrody.
 
- Serdecznie zapraszamy wszystkich płocczan - miłośników przyrody - do odkrywania jej razem z nami! Nasz przewodnik opowie uczestnikom rejsów o najcenniejszych gatunkach fauny i flory, jakie można spotkać na środkowym odcinku Wisły, ale także zdradzi, jakie gatunki, w tym chronione, upodobały sobie życie na terenie płockiego Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN oraz obszarów sąsiednich. Jestem przekonana, że będą Państwo mile zaskoczeni bogactwem przyrody w Zakładzie i jego najbliższym otoczeniu – powiedziała Agata Górnicka, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN.
 
W programie rejsów znalazły się także atrakcje dla najmłodszych płocczan. Dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcie z kapitanem statku i zwiedzić jego kabinę. Ponadto, będą miały możliwość wziąć udział w quizie przyrodniczym, w którym przewidziano atrakcyjne nagrody. Dla wszystkich uczestników przewidziano słodki poczęstunek.
 
Zainteresowanych udziałem w wycieczkach zapraszamy po odbiór bezpłatnych biletów do siedziby Centrum Edukacji w Płocku przy Al. F. Kobylińskiego 25. Punkt dystrybucyjny będzie zlokalizowany w budynku CE, przy drzwiach wejściowych od strony cmentarza. Darmowe wejściówki będą wydawane w czwartek (27.06) i piątek (28.06), w godzinach 16:30-18:30 lub do wyczerpania dziennego limitu biletów tj. 60 sztuk na 1 rejs. Wejściówki może odebrać tylko osoba dorosła. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 bilety, a w przypadku okazania Karty Dużej Rodziny - maksymalnie 5 sztuk. Nie prowadzimy telefonicznej rezerwacji biletów.
 
W rejsy popłyniemy statkiem Żeglugi Płockiej „Marianna”. Na pokład statku wejdziemy od strony ul. Rybaki 6 (Bulwary Wiślane). Wszystkich uczestników rejsów zapraszamy 15 minut przed czasem, ponieważ w rejs wypłyniemy punktualnie o zaplanowanych godzinach.
 
Przed wejściem na pokład statku będą sprawdzane bezpłatne bilety. Na jedną osobę dorosłą lub dziecko przypada jeden bilet. Dzieci mogą wziąć udział w rejsie tylko pod nadzorem rodziców lub opiekunów.
 
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników rejsów zastrzegamy możliwość odwołania rejsu w przypadku złych warunków pogodowych. Takie rozwiązanie traktujemy jako ostateczność.
 
Rejsy przyrodnicze po Wiśle, w które zabierzemy niemal pół tysiąca mieszkańców Płocka, realizowane są w ramach Strategii CSR PKN ORLEN, której jednym z priorytetów jest ochrona bioróżnorodności i kształtowanie wrażliwości ekologicznej.
 

Wróć do poprzedniej strony

 

 ​

​​​​​
 

NASZE MARKI