Zobacz także:
Kolejny "Złoty Listek CSR" dla PKN ORLEN
18-05-2016
PKN ORLEN już po raz piąty z rzędu został doceniony za wyróżniające się działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju, w dorocznym zestawieniu przygotowywanym przez wydawnictwo POLITYKA oraz międzynarodową firmę doradczą Deloitte. W przeglądzie działań zbadano ponad 100 firm. „Złoty Listek CSR” jest drugim jaki w ciągu 5 lat otrzymała Spółka.
 
W tegorocznej jubileuszowej edycji przeglądu podsumowującego dokonania firm w obszarze społecznej odpowiedzialności oraz ich wkładu w zrównoważony rozwój, udział wzięło ponad 100 firm, choć organizatorzy wystosowali zgłoszenie do konkursu do kilkuset podmiotów.  Tylko 50% zgłoszonych znalazło się w gronie finalistów nagrodzonych Super Złotymi, Złotymi, Srebrnymi i Białymi Listkami CSR.
 
Zestawienie Listki CSR POLITYKI jest corocznym, organizowanym od pięciu lat, przeglądem. W zestawieniu wyróżnione zostają tylko te organizacje, które swoimi działaniami wnoszą największy wkład w zrównoważony rozwój gospodarczy i społeczny. Organizatorzy badają firmy pod kątem strategicznego planu zarządzania w sposób społecznie odpowiedzialny oraz stawiania partnerom biznesowym, pozafinansowych wymagań, dotyczących zachowania norm społecznych, środowiskowych i etycznych. Pytania ankietujące bazują na wytycznych międzynarodowej normy społecznej odpowiedzialności ISO 26000.
 
Zgodnie z przyjętą Strategią CSR PKN ORLEN kieruje się przesłaniem, że wzrost wartości przedsiębiorstwa powinien być zgodny z oczekiwaniami otoczenia, w którym funkcjonuje oraz opierać się o zrównoważone i odpowiedzialne korzystanie z zasobów. Spektrum podejmowanych przez PKN ORLEN działań społecznych jest bardzo szerokie. O tym, że działania te są potrzebne, zauważane i doceniane świadczy szereg przyznanych nagród. Przypomnijmy, że w 2016 roku podczas European Executive Forum PKN ORLEN otrzymał nagrodę w kategorii „Charity Leader” za prowadzoną politykę dobroczynności oraz zajął 1. miejsce w kategorii „Zdrowie i społeczeństwo” w Rankingu Firm Odpowiedzialnych Społecznie, którego organizatorem była Gazeta Bankowa. PKN ORLEN po raz kolejny otrzymał także tytuł The World’s Most Ethical Company oraz nieustannie od 2009 roku jest notowany w elitarnym RESPECT Index skupiającym firmy odpowiedzialne społecznie, notowane na GPW.


Wróć do poprzedniej strony

 

​​

 ​

​​​​​
 

NASZE MARKI