Zobacz także:
ORLEN wsparł blisko 100 jednostek straży pożarnej
14-10-2013

PKN ORLEN przekazał darowizny finansowe prawie 100 jednostkom zawodowych i ochotniczych straży pożarnych z całej Polski. W tym roku uroczystość miała wyjątkowy charakter z racji jubileuszu 50-lecia Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN. ​

Oficjalna uroczystość przekazania darowizn ochotniczym i zawodowym jednostkom straży pożarnej odbyła się już po raz szósty. PKN ORLEN, który wspiera strażaków od 13 lat, przeznaczył dotychczas na ten szczytny cel ponad 5,5 mln zł, z czego 600 tys. zł w tym roku.

- Dbając o bezpieczeństwo ludzi nie tylko przy gaszeniu pożarów, ale również ratując ich dobytek w czasie klęsk żywiołowych udowadniacie, że jesteście grupą zawodową, która niezmiennie od lat cieszy się największym zaufaniem społecznym. I za taką wyjątkową postawę oraz wypełnianie roli chciałbym podziękować i życzyć dalszej wytrwałości. Nasza satysfakcja ze współpracy jest tym większa, że wsparcie jakiego udzielamy przekłada się na bezpieczeństwo ludzi - powiedział Piotr Chełmiński, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Petrochemii, który podczas gali wręczał symboliczne czeki.

Środki trafiły do jednostek na terenie całego kraju. Podobnie jak w roku ubiegłym darowizny przekazały także spółki ORLEN Upstream oraz włocławski ANWIL z Grupy Kapitałowej ORLEN.

Podczas piątkowej uroczystości zebranym przedstawiono historię Zakładowej Straży Pożarnej oraz wręczono odznaczenia i wyróżnienia za zasługi na rzecz pożarnictwa.

Ogłoszono także rozpoczęcie przez Fundację ORLEN – DAR SERCA akcji społecznej „NIE DLA DYMU”.

- W ubiegłym roku Fundacja ORLEN - DAR SERCA przyłączyła się do akcji „NIE DLA CZADU”. W tym roku zyskaliśmy przychylność i patronat Komendanta Głównego PSP dla akcji „NIE DLA DYMU” prowadzonej przez naszą Fundację. Jestem przekonany, że ta współpraca to właściwa droga do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa nas wszystkich – powiedział Piotr Chełmiński.

W ramach kampanii edukacyjnej, nad którą patronat objęła Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, na stacjach paliw ORLEN pojawią się plakaty zachęcające do używania w domach czujników dymu. Korporacyjna Fundacja wyposaży w takie urządzenia każdy z ponad 260 rodzinnych domów dziecka w Polsce, znajdujących się pod jej opieką od 2001 roku.


Wróć do poprzedniej strony

 

 ​

 ​

​​​​​
 

NASZE MARKI