Zobacz także:
PKN ORLEN sponsorem Płockiej Olimpiady Młodzieży 2016
04-05-2016
Zdrowie oraz kondycja fizyczna dzieci i młodzieży to jedne z priorytetów społecznego zaangażowania PKN ORLEN, który został sponsorem Płockiej Olimpiady Młodzieży 2016. Start wydarzenia już 5 maja na Stadionie Miejskim im. B. Szymańskiego w Płocku. Do konkurencji w 10 dyscyplinach stanęły 42 szkoły. Finały potrwają do 7 maja.
Olimpiadę otworzy defilada z udziałem pół tysiąca płockich uczniów, a także wręczenie kółek olimpijskich najlepiej rokującym sportowcom oraz występy artystyczne.
Do współzawodnictwa sportowego w 10 dyscyplinach sportu zgłosiły 42 płockie szkoły, w tym: 16 szkół podstawowych, 12 szkół gimnazjalnych i 14 szkół ponadgimnazjalnych. Rozgrywki eliminacyjne trwały od jesieni, natomiast finały zostały podzielone na trzy części: w marcu odbyły się dyscypliny halowe, w kwietniu pływanie, w najbliższych dniach tj. 5-7 maja odbędą się finały w lekkiej atletyce oraz wioślarstwie. Równolegle w tym czasie na miejskich orlikach rozgrywane będą finały w piłce nożnej szkół podstawowych.
PKN ORLEN konsekwentnie realizuje Strategię CSR (ang. corporate social responsibility – społeczna odpowiedzialność biznesu). Szczególnie wiele uwagi poświęca społecznościom lokalnym wśród których działa. Wsparcie Płockiej Olimpiady Młodzieży jest jednym z wielu działań podejmowanych przez Koncern w ramach popularyzowania zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej oraz motywowania młodzież do sportowej aktywności.
Zachęcamy do kibicowania!

Wróć do poprzedniej strony

 

​​

 ​

​​​​​
 

NASZE MARKI