Zobacz także:
TAK dla Bezpieczeństwa w Rodzinnych Domach Dziecka
12-12-2016
Bogato wyposażone apteczki pierwszej pomocy trafią do Rodzinnych Domów Dziecka z całej Polski. Fundacja „ORLEN - DAR SERCA” przekaże sprzęt medyczny w ramach akcji społecznej „TAK dla bezpieczeństwa”, realizowanej pod honorowym patronatem Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. 
 
Pierwsza symboliczna apteczka przekazana została podczas uroczystego spotkania w Rodzinnym Domu Dziecka w Nowym Bronowie koło Płocka. Prowadzącym placówkę opiekuńczo – wychowawczą i ich siedmiorgu wychowankom apteczkę  wręczył Piotr Chełmiński – Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Rozwoju i Energetyki. 
 
- Kwestie ochrony życia i zdrowia stanowią przedmiot naszej szczególnej troski. Bezpiecznie musi być także w domu, stąd  wraz z Fundacją „ORLEN – DAR SERCA” od kilku już lat prowadzimy akcję „NIE dla Dymu”, która w tym roku odbywa się pod hasłem  „TAK dla bezpieczeństwa”. I to właśnie Państwa dom jest pierwszym z blisko 350  Rodzinnych Domów Dziecka, które zostaną wyposażone w apteczkę. Cieszę się, że możemy się z Wami spotkać by zainaugurować  tą akcję.– mówił podczas spotkania Prezes Piotr Chełmiński.   
 
W najbliższym czasie apteczki zostaną przekazane do blisko 350 Rodzinnych Domów Dziecka z całej Polski znajdujących się pod opieką Fundacji.  W spotkaniu w Nowym Bronowie udział wzięli również przedstawiciele Komendy Głównej,  Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej oraz Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN.  Spotkanie było nie tylko okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa w domu, ale także złożenia świątecznych życzeń.
W ubiegłych latach, w ramach akcji „NIE DLA DYMU” Fundacja kompleksowo wyposażyła Rodzinne Domu Dziecka w sprzęt przeciwpożarowy, przekazując gaśnice, czujniki tlenku węgla, czujniki dymu i koce gaśnicze. Zdaniem ratowników podręczne apteczki stanowią doskonałe uzupełnienie tego „pakietu bezpieczeństwa”. Zawierają kompletne wyposażenie opatrunkowe, niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy, aparat do sztucznego oddychania a także plastry hydrożelowe do leczenia oparzeń i ran. Zawartość apteczki jest pomocna przy typowych, domowych urazach, a także w podróży czy w pracy. Bezpieczny dom to   bezpieczne dzieciństwo i dobre warunki do nauki i do rozwoju, a kwestie te stanowią jedne z filarów działalności Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”.

Wróć do poprzedniej strony

 

​​

 ​

​​​​​
 

NASZE MARKI