Zobacz także:
WOPR i ORLEN zapraszają na bezpieczny wypoczynek nad wodą
04-07-2016
WOPR oraz ORLEN zapraszają na wakacyjny wypoczynek na plaży popularnie nazywanej „Patelnią” w Grabnie.  Dzięki finansowemu zaangażowaniu PKN ORLEN miejsce do wodnej rekreacji zostało już oczyszczone, woda przebadana, a ratownicy wyposażeni w profesjonalny sprzęt. Nad bezpieczeństwem plażowiczów po raz pierwszy od ponad dekady czuwać będą ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka. 
baner_www.png
Plaża „PATELNIA” położona jest nad jeziorem Górskim w miejscowości Grabina koło Płocka. Jest ona jednym z najchętniej wykorzystywanych miejsc letniego wypoczynku. Co roku przebywa na niej kilkanaście tysięcy ludzi, w tym także mieszkańców miasta Płocka. Jak twierdzą ratownicy kąpielisko w Grabinie nie było strzeżone od 2004 roku. Jednakże w tym roku zmieni to projekt „Bezpieczne wakacje z ORLENEM” zainicjowany przez PKN ORLEN przy współpracy z Rejonowym Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Płocku.
W ramach realizowanego projektu, na plaży zostanie ustawiona wieża obserwacyjna dla ratowników oraz zamontowana tablica meteorologiczna. Do dyspozycji będzie także łódź oraz niezbędny sprzęt do udzielenia pierwszej pomocy.
Przed rozpoczęciem sezonu płocki WOPR oczyścił oraz oznakował wydzielony obszar przeznaczony do kąpieli pod okiem ratowników. Natomiast Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna  zbadała stan wody i oceniła ją pozytywnie nie zgłaszając żadnych uwag. Miejsce na wypoczynek będzie strzeżone przez 7 dni w tygodniu począwszy od 1 lipca do 31 sierpnia 2016 r. w godzinach od 10.00-18.00.
- Ochrona zdrowia i życia jest jednym ze strategicznych obszarów społecznej odpowiedzialności PKN ORLEN. Wiele programów realizujemy na rzecz zapewniania bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem społeczności lokalnej. Dlatego też tym razem sfinansujemy pomysł na bezpieczne wakacje nad wodą w najbardziej obleganym kąpielisku w okolicach Płocka. Wśród wielu projektów jakie realizujemy są miedzy innymi coroczne od wielu lat programy wsparcia jednostek straży pożarnych, projekty promujące bezpieczeństwo jazdy w  ramach „ORLEN. Bezpieczne drogi”, ale także dodatkowe projekty dotyczące płockich służb ratowniczych – powiedziała Wioletta Kulpa, kierownik projektu w pionie Dyrektora Wykonawczego ds. Marketingu PKN ORLEN.
Projekt „Bezpieczne wakacje z ORLENEM” jest jednym z wielu projektów realizowanych w ramach programu „ORLEN dla Płocka”, i wynika z dotychczasowych zapowiedzi Spółki dotyczących zaplanowanych projektów adresowanych do mieszkańców Płocka jak i okolic.
- Projekty realizowane w partnerstwie publiczno-prywatnym, których celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa, są szczególnie ważne i godne realizacji. Ich nadrzędnym celem jest ograniczenie ilości zdarzeń niebezpiecznych oraz wyeliminowanie przypadków śmiertelnych. Zwierają one również przesłanie o możliwości realizacji projektów przy obopólnym zadowoleniu obu stron je podejmujących  powiedział Piotr Lisocki, Wiceprezes WOPR Płock.
Z punktu widzenia płockiego WOPR, projekt „Bezpieczne wakacje z ORLENEM” jest tego dobrym przykładem i bez wątpienia przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa w rejonie działania organizacji. - W sytuacji, gdy miejsc strzeżonych przez ratowników wodnych wciąż brakuje, taki projekt budzi nasze szczególne zadowolenie. Istotnym podkreślenia jest również fakt, że ze względu na specyfikę plaży „Patelnia” w podpłockiej Grabinie, normy bezpieczeństwa ustawowo określone zostały zaostrzone, i bezpieczeństwa strzec będzie trzech zawodowych ratowników wodnych – dodał Piotr Lisocki.
Jak wynika ze sprawozdań płockiego WOPR na przestrzeni ostatnich 10 lat na plaży w Grabinie doszło niemal co roku do jednego utonięcia, a w roku ubiegłym zanotowano dwa przypadki. Ponadto służby dedykowane zapewnieniu bezpieczeństwa od roku 2008 otrzymały ponad 40 zgłoszeń dotyczących sytuacji niebezpiecznych i zagrażających zdrowiu oraz życiu ludzi wypoczywających nad wodą.

DS_64957.JPG

DS_65075.JPGWróć do poprzedniej strony

 

​​

 ​

​​​​​
 

NASZE MARKI