STRATEGIA I ROZWÓJ

Innowacje

Małgorzata Niemiec


Jesteśmy otwarci na współpracę z dużymi firmami, ale również ze start-upami, przez co potencjalnie przyczyniamy się do wyskalowania nowych rozwiązań na rynku.

Jako koncern dostrzegamy potrzebę wdrażania innowacji. Jest to ważny element budowania przewagi rynkowej firmy. Do tej pory, dzięki programom akceleracyjnym, wdrożyliśmy ulepszenia w takich obszarach, jak np. energetyka, HR, logistyka, produkcja czy bezpieczeństwo. Dobrym przykładem jest wykorzystanie dronów do monitorowania zagrożeń na instalacjach produkcyjnych. Warto też powiedzieć o Symmetrical.AI, rozwiązaniu pozwalającemu na wcześniejszą wypłatę części wynagrodzenia „na życzenie” oraz uruchomionej w grudniu platformie grywalizacyjnej dla pracowników OFFSHORE.GAME.

Programy akceleracyjne umożliwiają nawiązanie współpracy dużej firmy, takiej jak PKN ORLEN, z małym, ale innowacyjnym podmiotem, jakim jest start-up. Start-up przygotowuje dla nas „szyte na miarę” rozwiązanie, które następnie jest wdrażane i testowane. Jeśli uzyskamy zakładane efekty, możemy podjąć decyzję o dalszej współpracy. Z pomysłów opracowanych przez innowacyjne spółki płynie wartość i my mamy możliwość wykorzystania jej w naszej codziennej pracy.

Realizuję projekty obejmujące współpracę ze start-upami. Realizację zadań umożliwia mi wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania środkami publicznymi na rzecz finansowania projektów inwestycyjnych w tym w obszarze przedsiębiorczości.

Innowacyjne rozwiązania, przygotowywane przez młodych, mogą przyczynić się do wzmacniania bezpieczeństwa płockiego zakładu produkcyjnego czy też rozszerzyć ofertę benefitów pracowniczych. Realizacja projektów we współpracy ze start-upami pozwala budować całość kultury innowacyjności w PKN ORLEN, dzięki czemu pracownicy stają się bardziej otwarci na realizację projektów niestandardowych. Umożliwia również odkrywać talenty wśród pracowników, a także stale wzmacnia postawę Open Innovation PKN ORLEN.

Realizacja projektów we współpracy ze start-upami pozwala budować całą kulturę innowacyjności w PKN ORLEN, dzięki czemu pracownicy stają się bardziej otwarci na realizację projektów niestandardowych. Umożliwia również odkrywać talenty wśród pracowników, a także stale wzmacnia postawę Open Innovation PKN ORLEN.

Małgorzata Niemiec Strategia i rozwój

Dzień z Ambasadorem - Małgorzata Niemiec

Dlaczego ORLEN?

Projekty, które realizuję, pozwalają przetestować innowacyjne rozwiązania przygotowane przez start-upy. Potwierdzają również, że jako koncern jesteśmy otwarci nie tylko na współpracę z dużymi firmami, ale również z młodymi innowatorami, przez co przyczyniamy się do wyskalowania nowych rozwiązań na rynku.

Jako ambasador

Chcę zwiększyć wśród pracowników świadomość potrzeby wdrażanych innowacyjnych projektów, angażowania się w inicjatywy współpracy ze start-upami oraz przybliżyć korzyści wynikające z realizacji takich projektów.