OCHRONA ŚRODOWISKA

Codziennie czekają mnie jakieś mniejsze lub większe wyzwania, dzięki czemu mogę się rozwijać

Adrian Sidorek

Moim głównym zadaniem podczas stażu jest ulepszanie bazy danych dotyczącej informacji środowiskowej, pozwoleń, np. wodnoprawnych. Co więcej, weryfikuję Instrukcje Ochrony Środowiska dla stacji i terminali paliw. W momencie, gdy zauważę, że coś jest nie tak, zgłaszam swoje uwagi i przekazuję dokumentację do ewentualnej poprawy.

Jestem stażystą w Biurze Ochrony Środowiska. Wspieram zespół w prowadzeniu edukacji ekologicznej, zarządzaniu informacją środowiskową, prowadzę środowiskowe bazy danych i aktualizuję Instrukcje Ochrony Środowiska. 

W zasadzie codziennie czekają mnie jakieś mniejsze lub większe wyzwania, dzięki czemu mogę się rozwijać. Chciałbym jednak zaznaczyć, że zaczynając karierę zawodową, może się to wydać oczywiste, należy po prostu być sobą, ponieważ nasza autentyczność zostanie prędzej czy później zweryfikowana. W pracy nie należy bać się zadawać nawet prostych pytań współpracownikom, ponieważ trzeba pamiętać, że jest się na początku kariery zawodowej, a doświadczenie i wiedzę zdobędzie się z czasem. Na przykład jednym z trudniejszych wyzwań, jakie otrzymałem podczas stażu, było zaproponowanie rodzaju tzw. działań remediacyjnych i zaplanowanie na kolejne 5 lat prac redukujących określone zanieczyszczenia na terenie zakładu produkcyjnego. 

Studiuję na Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku na kierunku Technologia Chemiczna o specjalizacji Technologia Petrochemiczna. Na tej samej uczelni uzyskałem tytuł inżyniera w specjalności Technologia Tworzyw Sztucznych.

Uważam, że aplikując na staż do ORLENU, podjąłem słuszną decyzję. Cieszę się, że otrzymałem możliwość rozwoju w firmie, która oferuje produkty i usługi odpowiadające wysokim standardom rynku europejskiego.

Adrian Sidorek Stażysta

Z czym kojarzy Ci się ORLEN? 

ORLEN to ogromna firma, która non stop się rozwija, a także sympatyczni i uśmiechnięci ludzie.

Co daje Ci staż w ORLENIE? 

Dzięki powierzonym mi zadaniom mogę realizować swoje zainteresowania i pasje, a ponadto dzielić się wiedzą z zakresu ochrony środowiska.

Dlaczego ORLEN?

Wybrałem ORLEN, ponieważ uważam, że dzięki tej firmie zdobędę cenne doświadczenie i umiejętności, które pozwolą mi jak najlepiej rozpocząć moją przyszłą karierę zawodową.