PETROCHEMIA

Mój staż nie polega na parzeniu kawy

Aleksandra Lendzion

Biorę udział w pracach projektowych związanych z wdrażaniem programu rozwoju Petrochemii, a także innych projektach, które realizuje aktualnie Biuro Rozwoju. Moje zadania stażowe skupiają się w dużej mierze na pomocy w przygotowywaniu dokumentacji technicznej, technologicznej, inżynieryjnej, a także na analizie tego typu dokumentacji.

Jestem stażystką w Biurze Intensyfikacji Produkcji Olefin. Oprócz brania udziału w pracach projektowych, wspieram zespół w opracowywaniu dokumentacji, przygotowywaniu analiz technicznych, a także negocjacjach handlowych.

Obalając stereotyp stażysty – mój staż nie polega na parzeniu kawy! Staż jest profesjonalnie przygotowany, jestem włączana w prace zespołu jako pełnoprawny uczestnik. Niektóre zadania stażowe są mniej czasochłonne, niektóre bardziej, a niektóre potrafią stanowić dla mnie nie lada wyzwanie, w związku z czym często pojawia się u mnie stres. Natomiast ten stres jest dla mnie czynnikiem pozytywnym, takim motorem napędzającym do działania – na pewno mnie nie zniechęca. Moją główną motywacją są ludzie, z którymi pracuję. Mam naprawdę niesamowity team, który służy mi radą, pomocą. Rzucili mnie na głęboką wodę, ale nie zostałam w tym sama, absolutnie! Współpracownicy zawsze powtarzają mi, żebym nie bała się zadawać im pytań, nawet jeśli wydają mi się one głupie. Ich rady i pomoc oraz panująca atmosfera, uskrzydlają i zachęcają do pracy!

Obecnie studiuję Technologię Chemiczną w specjalności Technologia Petrochemiczna na Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku. Jestem na ostatnim roku studiów magisterskich.

Jestem zadowolona z tego, że podjęłam pracę w tym obszarze i mogę zacząć swoją karierę zawodową od uczestnictwa w tak ważnym projekcie dla PKN ORLEN, który wzmocni pozycję firmy na rynku europejskim.

Aleksandra Lendzion Stażystka

Z czym kojarzy Ci się ORLEN? 

ORLEN to dla mnie firma z wysokimi standardami nastawiona na nieustanny rozwój.

Co daje Ci staż w ORLENIE? 

W ORLENIE mogę wziąć udział w projekcie programu Rozwoju Petrochemii. Codziennie czekają na mnie nowe wyzwania. Tutaj zawsze się dzieje! Przez cały czas towarzyszy mi uczucie ekscytacji i dumy, że mogę uczestniczyć w tak dużym i bardzo ważnym projekcie, który umocni pozycję firmy na rynku europejskim i przekształci ją z importera w eksportera produktów petrochemicznych. Wszelkie rady i pomoc otrzymywana od mentorów, atmosfera, uskrzydlają i zachęcają do pracy.

Dlaczego ORLEN?

PKN ORLEN specjalizuje się w technologii chemicznej. Ma wysokie standardy i jest nastawiona na nieustanny rozwój. Pracownicy mają dostęp do nowoczesnych technologii.