TECHNOLOGIA I ROZWÓJ

To, co robię, będzie w przyszłości wpływać na bezpieczną pracę pracowników

Alicja Gruchała

Zajmuję się zagadnieniami związanymi z projektem produkcji kwasu mlekowego metodą mikrobiologiczną. Czynności, które wykonuję, są bardzo różnorodne – od opracowywania instrukcji BHP, po dobór elementów budowanej instalacji.

Jestem stażystką w Dziale Technologii i Rozwoju (R&D) w ORLEN Południe. Każdy dzień na stażu jest inny i nie sposób się nudzić. Robię to, co lubię i to, co mi się podoba!

Czym zajmuję się na stażu? Zapoznaję się z dokumentacją projektową, a poprzez tworzenie analiz rynkowych, dotyczących kwasu mlekowego, obserwuję to, co dzieje się w branży, aby być na bieżąco. Tworzę też instrukcje BHP i stanowiskowe, co jest niezwykle ważne dla całej organizacji. Czuję ogromną satysfakcję, że to co robię, będzie w przyszłości wpływać na bezpieczną pracę pracowników. Do moich zadań na stażu należy również dobór elementów projektowanej instalacji oraz kontakt z dostawcami. Każdego dnia spotykam się z nowymi wyzwaniami i bardzo dużo się uczę.

Jestem absolwentką Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Ukończyłam studia inżynierskie na kierunku Inżynieria Chemiczna i Procesowa. Jestem w trakcie studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Cieszę się, że mogę pracować przy realizacji tak innowacyjnego projektu, a moja praca każdego dnia przybliża firmę do kolejnych jego etapów. Dodatkowo z jej efektów będą korzystać przyszli pracownicy, co sprawia, że czuję nie tylko dużą odpowiedzialność, ale też ogromną satysfakcję.

Alicja Gruchała Stażystka

Z czym kojarzy Ci się ORLEN? 

ORLEN kojarzy mi się z liderem w branży nowoczesnych, światowych technologii oraz autorytetem w dziedzinie proekologicznych rozwiązań.

Co daje Ci staż w ORLENIE? 

Staż w ORLENIE daje mi szansę zapoznania się z poszczególnymi etapami wdrażania nowych rozwiązań w praktyce oraz możliwość pracy z najlepszymi specjalistami w branży.

Dlaczego ORLEN?

Wybrałam ORLEN, ponieważ jest dużą, rozwijającą się firmą, która działa na rynku światowym, co daje młodym ludziom szansę zdobycia wartościowego doświadczenia.