LABORATORIUM

Analizy w ORLEN Laboratorium wykonywane są 24/7 - bez przerwy

Daria Duś

Do moich zadań należy wykonywanie szeregu analiz fizykochemicznych, które weryfikują parametry próbek dostarczonych do laboratorium. Optymalny skład produktów naftowych ma znaczenie podczas zmieniających się w ciągu roku warunków atmosferycznych. Pracujemy nad tym, aby osiągnąć takie właściwości, które np. ułatwią rozruch silnika czy wpłyną na ekonomię zużycia paliwa.

Jestem stażystką w Laboratorium Centralnym w Pracowni Przerobu Ropy. Podczas stażu poznaję różnorodne techniki analityczne wykorzystywane przy badaniu paliw płynnych i kryteria oceny uzyskanych wyników. Zajmuję się próbami otrzymywanymi z terminali paliw oraz uczę się przygotowywania mieszanek symulacyjnych z otrzymywanych komponentów.

W ORLEN Laboratorium badamy poprawności parametrów próbek, m.in. skład chemiczny, kontrolujemy lepkość, gęstość czy zawartość wody. Analizy w ORLEN Laboratorium wykonywane są 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez przerwy. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić najwyższy standard i jakość paliwa. 

Ukończyłam studia na Politechnice Łódzkiej na kierunku Inżynieria Biochemiczna. Interesują mnie zagadnienia o tematyce typowo chemicznej, ale również te z obszaru biogospodarki.

ORLEN jest doskonałym wyborem dla miłośników chemii i idealnym miejscem, aby doskonalić swoje umiejętności pod okiem ekspertów.

Daria Duś Stażystka

Z czym kojarzy Ci się ORLEN? 

ORLEN to lider branży paliwowej i petrochemicznej, posiadający duże znaczenie w branży energetycznej. Nieustannie poszerza zakres swoich usług, przez co trafia do większej liczby klientów. 

Co daje Ci staż w ORLENIE? 

W ORLEN Laboratorium mogę pogłębiać i w sposób praktyczny wykorzystywać swoją wiedzę, m.in. w dziedzinie przerobu ropy i sporządzania mieszanek olei napędowych. Każdego dnia poznaję nowe metody analityczne z pomocą specjalistów w swojej dziedzinie, którzy z chęcią przekazują swoją wiedzę.

Dlaczego ORLEN?

Myślę, że kluczem do sukcesu jest nauka od najlepszych. Grupę ORLEN uważam za idealne miejsce dla ludzi, którzy dynamicznie chcą napędzać swoją przyszłość.