LOGISTYKA

Mogę rozwijać się, na czym mi zależy

Ewelina Ogieniewska

Moje zadania polegają na zajmowaniu się bieżącą działalnością operacyjną związaną z logistyką ropy naftowej do Zakładu Produkcyjnego w Płocku. Ciągłość dostaw jest bardzo ważna, ponieważ ropa naftowa jako surowiec strategiczny jest niezbędna do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Jestem stażystką w Zespole Logistyki Ropy i Zapasów Obowiązkowych. Biorę udział w zadaniach związanych z logistyką ropy naftowej do Zakładu Produkcyjnego w Płocku, dostawami morskimi, głównie z rejonu Zatoki Perskiej, a także drogą lądową z kierunku wschodniego rurociągiem „Przyjaźń”. Wspieram zespół w zadaniach operacyjnych dotyczących dostaw ropy do Polski oraz w zakresie odpraw celnych ładunków i innych kwestii prawnych.

Przy wykonywaniu moich bieżących zadań bardzo ważna jest współpraca z operatorem systemu przesyłowo-magazynowego i innymi działami wewnętrznymi takimi jak produkcja. Dodatkowo import ropy naftowej wiąże się z dokonaniem odprawy celnej, dlatego też przygotowuję wszystkie potrzebne dokumenty do złożenia zgłoszenia celnego. Temat ropy naftowej jest dla mnie bardzo interesujący, więc bardzo się cieszę, że mogę zdobywać doświadczenie i wiedzę w tej dziedzinie. Uważam, że właśnie to jest w pracy najważniejsze, żeby lubić to, co się robi.

Jestem absolwentką Prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studentką Managementu również na UMK.

Dużo satysfakcji daje mi możliwość połączenia wiedzy prawniczej zdobytej w trakcie studiów z moim zainteresowaniem, jakim jest logistyka.

Ewelina Ogieniewska Stażystka

Z czym kojarzy Ci się ORLEN? 

ORLEN to firma o ugruntowanej pozycji na rynku, która daje możliwość podjęcia pracy w perspektywicznej branży związanej z ropą naftową i energią, nie tylko w różnych lokalizacjach na terenie Polski, ale także zagranicą.

Co daje Ci staż w ORLENIE? 

W ORLENIE mogę brać udział w zadaniach, które mają realny wpływ na funkcjonowanie firmy i rozwój moich umiejętności, a także zdobyć doświadczenie pod okiem wykwalifikowanych ekspertów w swojej dziedzinie.

Dlaczego ORLEN?

Wybrałam staż w ORLENIE ze względu na bardzo ciekawy zakres obowiązków, który łączy moje zainteresowania ze zdobytym wykształceniem. Dzięki temu pracując w Zespole Logistyki Ropy mogę rozwijać się tak naprawdę w dwóch dziedzinach: zarówno w logistyce, jak i w prawie, na czym bardzo mi zależało.