INWESTYCJE

Warto odkrywać siebie idąc w nieznane

Monika Rudowska

W ramach stażu wspieram Kierownika Biznesowego Projektu na etapie inicjacji i planowania projektów inwestycji majątkowych w PKN ORLEN. Uczestniczę w procesie przygotowania projektów do realizacji, ustalania budżetu i harmonogramu takich projektów oraz uzyskiwania decyzji korporacyjnych.

Staż odbywam w Dziale Przygotowania i Nadzoru Biznesowego Projektów Odtworzeniowych. Będąc na stażu w PKN ORLEN biorę udział w inicjacji i planowaniu projektów, które dotyczą obszaru rafineryjnego i petrochemicznego. Ważne jest dla mnie, że robię rzeczy ściśle związane z kierunkiem studiów, który ukończyłam. 

Do moich zadań należy też m.in. zbieranie dokumentacji projektowej i wprowadzanie jej do systemu, a także przygotowywanie prezentacji na posiedzenia różnych ciał decyzyjnych. Co więcej, biorę udział w wizjach lokalnych na instalacjach produkcyjnych oraz uczestniczę w spotkaniach projektowych, podczas których ustalany jest zakres prac, harmonogram oraz budżet danego projektu. Poznaję systemy służące do zarządzania projektami oraz rejestracji, opiniowania i archiwizacji dokumentacji technicznej. Wykonywane na stażu zadania utwierdzają mnie w przekonaniu, że warto odkrywać siebie idąc w nieznane, co daje możliwość poszerzenia swojej wiedzy i tym samym zdobycia nowych umiejętności! Jestem przekonana, że wybrałam odpowiednią ścieżkę zawodową i chcę dalej rozwijać się w tym kierunku.

Ukończyłam studia na Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku. Zdobyłam tytuł inżyniera Technologii Chemicznej o specjalności Technologia Produktów Naftowych, a niedawno na tej samej uczelni obroniłam tytuł magistra Technologii Chemicznej w zakresie Technologii Petrochemicznej.

Staż w ORLENIE to dla mnie szansa na zdobycie doświadczenia w interesującym obszarze. Poznaję tu systemy służące m.in. do zarządzania projektami. Biorę udział zarówno w spotkaniach projektowych, jak i w wizjach lokalnych na terenach instalacji produkcyjnych. To bardzo ciekawe!

Monika Rudowska Stażystka

Z czym kojarzy Ci się ORLEN? 

ORLEN to dla mnie firma stabilna na rynku paliwowo-energetycznym, którą budują profesjonaliści z różnych zawodów. Moim zdaniem ORLEN to przede wszystkim ludzie nastawieni na rozwój i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań.

Co daje Ci staż w ORLENIE? 

Staż w ORLENIE to dobry ,,pierwszy krok’’ na mojej drodze zawodowej oraz cenne doświadczenie, które daje mi możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności poprzez udział w projektach u boku specjalistów. Sprawdzam samą siebie! Myślę, że jest to świetne rozwiązanie dla osoby bezpośrednio po studiach.

Dlaczego ORLEN?

ORLEN wybrałam ze względu na fakt, że jest to firma z sektora zgodnego z moim wykształceniem, dająca dostęp do unikalnej wiedzy. Poza tym zależy mi na możliwość uczestnictwa w różnorodnych zadaniach i rozwoju zawodowym.