FINANSE

Doświadczenie, które zdobywam, jest bezcenne i będzie przydatne dalszej karierze zawodowej

Patrycja Wieczorkowska

Zespół, którego jestem częścią, prowadzi kompleksową obsługę finansowo-księgową, kadrowo-płacową i inwentaryzacyjną na rzecz Grupy ORLEN. W związku z tym do moich zadań należy m.in. przygotowanie i uzupełnianie dokumentacji, zestawień, list, protokołów przekazania oraz raportów na potrzeby obsługiwanych spółek. Zapoznaję się również z procesem obiegu dokumentów w spółce, z zasadami komunikacji i współpracy zarówno wewnątrz Spółki, jak i z kontrahentami.

Odbywam staż w Zespole Kosztów, Sprawozdawczości i Podatków w Centrum Usług Korporacyjnych w Płocku. Na co dzień jestem angażowana w bieżącą pracę biura. Dzięki temu rozwijam swoje umiejętności oraz poznaję nowe programy i systemy wykorzystywane w biurze, jak np. Hyperion. Cieszę się, że są mi powierzane odpowiedzialne zadania, jak np. analiza rejestrów VAT czy obliczanie podatku CIT, ponieważ czuję, że ten staż to nie stereotypowe „parzenie kawy”, tylko nauka rzeczy, które są nieodłączną częścią wybranego przeze mnie zawodu. Myślę, że warto wykorzystać możliwość zdobycia cennego doświadczenia przed wejściem na rynek pracy, decydując się na staż w renomowanej firmie, który umożliwia zdobycie praktycznych umiejętności.

Cenię sobie informację zwrotną, którą jako stażyści otrzymujemy od swoich opiekunów, ponieważ to pokazuje jakie czynimy postępy i nad czym trzeba jeszcze popracować. To praktyka, która pozwala szybciej rozwinąć zawodowe skrzydła.

Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Finanse i Rachunkowość, specjalizacja Rachunkowość. Natomiast studia magisterskie ukończyłam na Wyższej Szkole Bankowej również w Toruniu, na tym samym kierunku, jednak o specjalizacji Kadry i Płace.

Doświadczenie, które zdobywam, angażując się w pracę o zróżnicowanym charakterze i pod presją czasu, jest bezcenne i będzie przydatne w mojej dalszej karierze zawodowej.

Patrycja Wieczorkowska Stażystka

Z czym kojarzy Ci się ORLEN? 

ORLEN kojarzy mi się z branżą petrochemiczną, paliwową oraz z mianem najlepszego pracodawcy w Polsce.

Co daje Ci staż w ORLENIE? 

Dzięki stażowi mogę zastosować w praktyce zdobytą dotychczas wiedzę teoretyczną i poznać zasady księgowości obowiązujące w Spółkach Grupy ORLEN. Staż umożliwia mi również poznanie swoich mocnych i słabych stron, a także wzmacnia u mnie takie cechy jak terminowość, komunikatywność oraz uczy organizacji pracy pod presją czasu.

Dlaczego ORLEN?

Wybrałam ORLEN, bo jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm na rynku pracy. Praca w tak prężnie rozwijającej się firmie, przy wsparciu profesjonalistów, pozwala na lepszy start kariery zawodowej.