Kolejny etap procesu rekrutacji stażystów do programu stażowego
„Kurs na ORLEN” jest już  w toku

najlepsi kandydaci zostali zaproszeni na spotkania kwalifikacyjne. 

Grafika "Kurs na ORLEN"

Dziękujemy wszystkim osobom, które odpowiedziały na zaproszenie i  przygotowały pisemne case study. Przedstawiciele obszarów biznesowych w PKN ORLEN, po analizie wszystkich nadesłanych prac, wyłonili najlepsze projekty, których autorzy zostali zakwalifikowani do dalszych rozmów. Spotkania odbywają się na bieżąco zarówno w Płocku, jak i w Warszawie. 

Osobom, które do 13 maja br. nie otrzymały zaproszenia na spotkanie serdecznie dziękujemy za zainteresowanie tegorocznym programem stażowym. Jednocześnie zachęcamy do bieżącego monitorowania zakładki „Kariera​” na stronie www.orlen.pl, zarówno w pod kątem ofert pracy, jak i staży.

Efektem prowadzonych rozmów będzie zaproszenie dla wybranych osób do realizacji programu stażowego w PKN ORLEN. Po odpowiednio sprofilowanych badaniach testowych, które będą podstawą do przygotowania programu rozwojowego, wyłonieni w procesie rekrutacyjnym stażyści rozpoczną płatne staże.

W przypadku pojawiających się pytań zachęcamy do kontaktu pod adresem: .


Zakończyliśmy drugi etap procesu rekrutacji
do programu stażowego
„KURS NA ORLEN”.

 

Program stażowy „Kurs na ORLEN” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, co przełożyło się na ilość aplikacji. Wszystkie nadesłane dokumenty przeanalizowaliśmy i na podstawie spełnienia kryteriów na określonym poziomie wyłoniliśmy Kandydatów, którzy otrzymają drogą e-mailową zaproszenie do rozwiązania pisemnego Case Study. Czas na zrealizowanie i odesłanie Case Studies upływa dnia 18 kwietnia 2016. Wskazówki związane z realizacją case study będą przesyłane drogą mailową do zakwalifikowanych Uczestników. Autorzy najlepszych prac zostaną zakwalifikowani do kolejnego etapu jakim jest spotkanie w firmie.

Wszystkim zainteresowanym osobom, które nie otrzymały mailowo zaproszenia do zrealizowania Case Study serdecznie dziękujemy za zainteresowanie programem stażowym „Kurs na ORLEN” i zapraszamy do monitorowania naszej strony www.orlen.pl/Kariera w przyszłości oraz do aplikowania w przypadku zainteresowania innymi ofertami stażowymi i/lub ofertami pracy.

W przypadku pojawiających się pytań tak, jak do tej pory pozostajemy do dyspozycji pod adresem: .​

 
Rozpoczęliśmy właśnie nabór do Programu Stażowego
„KURS NA ORLEN”.
Nie przegap szansy, nie czekaj, zaaplikuj już teraz !

 

Przekaż informację swoim znajomym być może i oni chcieliby mieć okazję „stażowania” wśród najlepszych ekspertów w swojej branży. Zarówno Ty jak i Twoi znajomi możecie zaaplikować do marca 2016 roku.

Ważne daty:
 • od 16 lutego przyjmujemy aplikacje,
 • 23 marca zamykamy etap przyjmowania zgłoszeń osób zainteresowanych programem stażowym w PKN ORLEN w roku 2016

Kilka przydatnych wskazówek:

 • Ogłoszenia dotyczące miejsc stażowych znajdziesz tutaj.
 • Zapoznaj się z ogłoszeniami i zdecyduj, które najbardziej Cię interesuje oraz przy których spełniasz zdefiniowane kryteria.
 • Przygotuj swoje CV.
 • Wypełnij formularz aplikacyjny i dołącz swoje CV.
 • Na początku kwietnia osoby spełniające zdefiniowane w ogłoszeniu kryteria otrzymają zaproszenie do rozwiązania case study.
 • Z początkiem maja osoby, które najlepiej rozwiązały case study otrzymają zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną. Podczas spotkania zostaniesz również poproszony o realizację testów.
 • Pod koniec maja otrzymasz informację o zakwalifikowaniu się do programu stażowego.

Etapy rekrutacji:

Etap 1. Formularz rekrutacyjny.

Od 16 lutego do 23 marca przyjmujemy aplikacje. Zapraszamy do przeglądu ofert staży i aplikowania.

Etap 2. Weryfikacja i selekcja zgłoszonych aplikacji.

Aplikacje będą weryfikowane pod kątem kryteriów ujętych w konkretnej ofercie stażowej. Dodatkowo doceniamy: dobre rezultaty w nauce, wolontariat, naukę za granicą, aktywność w kołach naukowych oraz uczestnictwo w dotychczas realizowanych przez PKN ORLEN wydarzeniach w szkołach i uczelniach. O udziale w kolejnych etapach lub zakończeniu rekrutacji na danym etapie zadecyduje spełnienie kryteriów na określonym poziomie.

Etap 3. Case study.

Wybrani Kandydaci realizują pisemne case study i przesyłają prace on line.
Autorzy najlepszych prac zostaną zakwalifikowani do kolejnego etapu.

Etap 4. Rozmowa rekrutacyjna z bezpośrednim przełożonym, połączona z prezentacją case study oraz realizacją badania testowego.

Zapraszamy kandydata na rozmowę do siedziby firmy. Podczas spotkania kandydat prezentuje case study oraz przedstawia swoją kandydaturę, a także realizuje badanie testowe, które będzie podstawą do przygotowania programu rozwojowego (dla osób, które będą realizowały program stażowy w PKN ORLEN).

Etap 5. Ocena prezentacji case study.

Najwyżej ocenieni kandydaci mają szansę na zakwalifikowanie do stażu.

Etap 6. Oferta stażu dla wybranych kandydatów.

Kandydaci, którzy pomyślnie przeszli wcześniejsze etapy i zostali najwyżej ocenieni są informowani o zakwalifikowaniu do stażu.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Programy stażowe – coś się kończy i coś się zaczyna…

W grudniu tego roku ostatnia grupa studentów i absolwentów kończy realizować program stażowy. Łącznie w 2015 roku praktyki i staże w PKN ORLEN S.A. odbyło blisko 100 osób!

Dziękujemy wszystkim praktykantom i stażystom za pasję w działaniu, zdobywaniu wiedzy i nabywaniu nowych doświadczeń oraz za czas spędzony w PKN ORLEN.

Kilka kluczowych informacji o programie:

 • Jak długo będą trwały staże – od 2 do 12 miesięcy
 • Kiedy się rozpoczynają? – od lipca 2016
 • Gdzie będą się odbywać? – w Warszawie lub w Płocku
 • Czy stażysta otrzyma wynagrodzenie? – tak

Co zyska stażysta?

 • możliwość zdobycia doświadczeń zawodowych w nowoczesnej firmie z branży paliwowo-energetycznej
 • wiedzę i praktyczne umiejętności w konkretnej dziedzinie
 • możliwość konfrontacji wiedzy teoretycznej z najlepszymi rynkowymi praktykami
 • zintegrowanie wiedzy nabytej w toku studiów
 • pozna swoje mocne i słabe strony, rozwinie kompetencje społeczne
 • dowie się jak poruszać się po rynku pracy - dzięki uczestnictwie w warsztatach „szytych na miarę”

Zapraszamy​​​

NASZE MARKI