04.06.2004

Płocka Starówka ma hot-spot

Podobnie jak na Krakowskim Rynku, Wrocławskiej, Poznańskiej czy Warszawskiej Starówce - od dziś także na Płockim Starym Mieście internauci mogą korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Płock - dawna stolica Polski - dołączył tym samym do hot-spotowej mapy Polski kolejne miejsce - Starówkę. Płoccy inetranuci oraz wszyscy goście odwiedzający jedno z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Płocka - Stare Miasto, dzięki ORLENOWI mają od dziś bezpłatny dostęp do Internetu.

Projekt dostępu do bezprzewodowego Internetu (WLAN) przygotowało i uruchomiło Biuro Informatyki ORLENU. W projekcie uczestniczy także Urząd Miasta Płocka.
Od dzisiaj każdy użytkownik - znajdujący się na płockiej starówce - wyposażony w odpowiedni sprzęt np. notebook z kartą sieciową (zgodnie ze standardem 802.11b) będzie mógł skorzystać z bezprzewodowego połączenia internetowego.
Korzystanie z bezprzewodowego jest dla internautów całkowicie bezpłatne. Na Starym Rynku rozmieszczono liczne tablice informujące o tym, że "Znajdujemy się w zasięgu bezprzewodowego dostępu do Internetu".

WLAN jest technologią szerokopasmowego dostępu do zasobów lokalnych oraz Internetu, dynamicznie rozwijającą się na terenie Europy i całego świata. Przez wielu ekspertów technologia ta postrzegana jest jako element telefonii mobilnej trzeciej generacji.

Cieszymy się, że płoccy internauci oraz wszyscy goście odwiedzający płocką Starówkę dzięki ORLENOWI mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego Internetu. Tym samym w czasie trwających właśnie "Dni Chemika" i "Dni Historii Płocka" hot-spotowa mapa Polski zostaje powiększona o kolejne miejsce przyjazne dla internautów - Płocką Starówkę.