01.07.2004

ZDOBĄDŹ OLIMPIJSKI MEDAL

Siedmiodniowe wycieczki na Igrzyska do Aten, 42 calowe telewizory plazmowe Philips oraz kilkadziesiąt tysięcy piłek Dunlop czekają na zwycięzców w loteriach olimpijskich organizowanych od 1 lipca na stacjach sieci PKN ORLEN S.A. Szczegóły loterii „Polacy na medal” oraz „Loterii Olimpijskiej” znajdują się na oznakowanych stacjach paliw, oraz na stronie www.orlen.pl Koncern jest sponsorem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej.

PKN ORLEN SA, jako aktywny lider życia gospodarczego i kulturalnego kraju wspiera sport. W ramach programu Mecenas Sportu, koncern sponsoruje przygotowania Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej do udziału w letnich igrzyskach Ateny 2004.

Loteria „Polacy na medal” opiera się na mechanizmie „zbierz i wygraj” (collect&win). Każdy zakup o wartości powyżej 75 PLN na stacji ORLEN jest gratyfikowany medalem identyfikującym jednego z polskich wielokrotnych złotych medalistów olimpijskich. Przygotowanych zostało 11 różnych medali z nazwiskami złotych medalistów oraz ikoną dyscypliny sportowej na awersie i dziesięcioznakowym, unikatowym numerem na rewersie. Za zebranie 4 medali z różnymi wizerunkami, w tym jednego super-medalu z Robertem Korzeniowskim, można otrzymać do wyboru markową piłkę nożną, siatkową lub do gry w koszykówkę.

Uczestnicy loterii przesyłając SMSem unikatowy numer umieszczony na rewersie medalu, mogą wziąć udział w „Loterii olimpijskiej”. W lipcu pod hasłem „Przeżyj osobiście emocje olimpijskie” do wygrania jest dwanaście 7-dniowych wycieczek dla dwóch osób do Aten w czasie trwania Igrzysk Olimpijskich. W sierpniu natomiast rozlosowanych zostanie dwanaście telewizorów Philips (42” plazma) - „Olimpiada trwa. Śledź emocje na ekranie”.

O szczegółach kampanii informują liczne materiały umieszczone na stacjach benzynowych ORLENU: plakaty, ulotki, wobblery, bannery, naklejki, hangery oraz medale.
PKN ORLEN SA uruchomił specjalnie na czas trwania Loterii - stronę internetową (wejście przez www.orlen.pl) gdzie klienci mogą m.in. wziąć udział w interaktywnej grze oraz – serwis telefoniczny (call center) z dodatkowymi informacjami dla uczestników promocji. W promocji trwającej od 1 lipca do 30 sierpnia bierze udział około 1400 stacji sieci ORLEN.

BIURO PRASOWE
PKN ORLEN SA