28.10.2004

ORLEN Team wyrusza na podbój Argentyny

Rajd Argentyny ostatnia eliminacja Mistrzostw Świata 2004 w rajdach terenowych rozpocznie się 31 października badaniami technicznymi w Cordobie i potrwa do 5 listopada. Będzie liczył pięć etapów rozgrywanych w okolicach Cordoby i miejscowości La Cumbre. Zawodnicy zmierzą się z trasą o łącznej długości 1, 636, 04 km. Do walki o mistrzowskie tytuły szykują się motocykliści ORLEN Team Jacek Czachor i Marek Dąbrowski.

Po sukcesach motocyklistów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Polacy w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata zajmują Jacek Czachor trzecie, a Marek Dąbrowski czwarte miejsce, obaj z minimalną stratą punktową do zajmującego drugą pozycję Hiszpana Isidre Esteve Pujola. Sprawa tytułów wicemistrzowskich rozstrzygnie się podczas ostatniej eliminacji Mistrzostw Świata w Argentynie w dniach 31.10 - 5.11 2004 r. Polacy maja więc duże szanse na medalowe miejsca. Przypomnijmy, że w sezonie 2003 triumfował Marek Dąbrowski, który wywalczył na koniec sezonu tytuł wicemistrza świata. Teraz przed taką szansą staje kapitan ORLEN Team Jacek Czachor.

Oprócz walki o jak najwyższe pozycje w Mistrzostwach Świata zawodnicy będą intensywnie przygotowywać się do startu w legendarnym Rajdzie Dakar 2005, który będzie miał w tym roku rekordową w swojej historii obsadę (zgłoszono już 230 motocykli, 165 samochodów, 70 ciężarówek i 230 pojazdów serwisowych).