27.09.2004

Olej na jesienne chłody

ORLEN sprzedaje „jesienną” (przejściową) odmianę oleju napędowego Ekodiesel Plus 50. Olej powinien wytrzymać spadki temperatury do -15Cº, czyli do poziomu blokady zimnego filtra. Produkcja trzech odmian Ekodiesla Plus 50: letniej, przejściowej i zimowej pozwala na jego stosowanie w naszej strefie klimatycznej przez cały rok.

„Jesienny diesel” to olej napędowy wzbogacony specjalnym dyspergatorem parafin, który zapobiega mętnieniu i rozwarstwianiu paliwa. Stosowanie oleju o niskich właściwościach temperaturowych gwarantuje bezawaryjną eksploatację pojazdów zasilanych Dieselem nawet przy temperaturach do -15Cº. „Jesienny diesel” ORLENU jest w sprzedaży detalicznej na terenie całej Polski.

Ekodiesel Plus 50 wytwarzany przez ORLEN to przyjazny dla środowiska olej napędowy. Jego parametry o znaczeniu ekologicznym przewyższają normy Unii Europejskiej na rok 2005. To nowe paliwo do silników dieslowskich wyróżnia się siedmiokrotnie niższą zawartością siarki (0,005%) niż wymagane jest to w krajach UE. Stosując nowy olej napędowy użytkownicy pojazdów przyczynią się do ograniczenia emisji siarki w spalinach samochodowych.

Ekodiesel Plus 50 charakteryzuje się również wyższym wskaźnikiem jakości spalania, gwarantuje łatwiejszy zimny rozruch i wydajniejszą eksploatację samochodu poprzez podniesienie liczby cetanowej, która odpowiada za właściwości przeciwstukowe. Powyższe parametry wystawiają naszemu olejowi napędowemu świadectwo najwyższej jakości i gwarantują niezawodność eksploatacji.

Ekodiesel Plus 50, podobnie jak inne paliwa PKN ORLEN SA wyposażony jest w pakiet biocydów, zabezpieczających paliwa przed skażeniem mikrobiologicznym. Produkcja trzech odmian Ekodiesla Plus 50: letniej, przejściowej i zimowej pozwala na jego stosowanie w naszej strefie klimatycznej przez cały rok, nawet do spadków temperatury czasie zimy do -25Cº.