29.07.2005

Festiwal Muzyki Elektronicznej i Vizualiazji Płock 2005

54 godzinny maraton muzyczny non stop czyli Międzynarodowy Festiwal Muzyki Elektronicznej i Vizualizacji Płock 2005, odbędzie się w Płocku na nadwiślańskiej plaży 5,6 i 7 sierpnia. Ponad 40 DJ'ów na trzech scenach, pokazy teatrów nowej fali, dźwięki widziane - to tylko niektóre z atrakcji festiwalu, którego sponsorem jest PKN ORLEN.

Organizatorzy zapewniają, że MeFEV będzie trwać nieprzerwanie przez 54 godziny. Usłyszymy: newjazz, elektro, deep house, techn., chillout, minima, progressive. Na trzech festiwalowych scenach wystąpi ponad 40 wykonawców. Gwiazdy Festiwalu to Karl Bartos - jeden z członków legendarnej niemieckiej grupy Kraftwerk a także New Order i OMD, Luke Vibert z Kornwalii (remisował m.in. dla Nine Inch Nails, Aphex Twin), James Holden z Londynu (zalicza się do światowej czołówki DJ'ów, pracował m.in. dla New Order, Britney Spears).

Festiwal to przede wszystkim atmosfera, relaks oraz nieskrępowana zabawa przy dźwiękach muzyki elektronicznej, miksowanej przez światową i polską czołówkę DJ'ów i formacji muzycznych.
"Zobaczymy" również "dźwięki odkrywane" i "dźwięki widziane", bowiem oprawę uzupełnią VJ-e i realizowane przez nich wizualizacje. Atrakcyjnym dodatkiem do muzycznych wizualizacji będą pokazy kina festiwalowego, pokazy teatrów nowej fali i warsztaty artystów sięgających do korzeni sztuki i muzyki.
Wstęp na festiwal jest wolny i bezpłatny. Jedyną formą rejestracji uczestników będą kolorowe opaski na rękę, rozdawane bezpłatnie.