01.07.2005

WISŁA PŁOCK przygotowuje się do nowego sezonu

Czterech nowych piłkarzy pozyskała Wisła Płock przed nowym sezonem. Do zespołu dołączyli Sead Zilić, Marko Grizonić, obydwaj ze słoweńskiego NK Ptuj, Nebojsa Żivković z Radnicki Belgrad oraz Łukasz Jegliński, utalentowany pomocnik z klubu NAKI Olsztyn.

Najbardziej znanym z tego grona zawodnikiem jest Sead Zilić, który ma za sobą występy w Fiorentinie oraz Hercie Berlin. W ostatnim sezonie zdobył 13 goli, a w spcjalnej ankiecie kibiców został wybrany najpopularniejszym piłkarzem ligi słoweńskiej.

Do nowego sezonu Wisła będzie przygotowywać się na obozie w słoweńskiej Morskiej Sobocie. Ósmego i dziewiątego lipca nafciarze wystartują w turnieju w Mariborze. W imprezie wezmą udział Sturm Graz, Hajduk Split oraz gospodarze NK Maribor. 13 lipca płocczanie zagrają sparing z NK Ptuj, klubem z którego do Płocka trafili Grizonić i Zilić. Planowany jest także mecz z mistrzem Turcji Fenerbahce Stambuł, ale dokładny termin będzie ustalony bezpośrednio w trakcie zgrupowania. Po powrocie z obozu Wisła na własnym boisku podejmie trzecioligowego Jezioraka Iława, spotkanie odbędzie się 20 lipca.