09.05.2005

Piłkarze ręczni Wisły Płock Mistrzami Polski!

Któż mógłby się spodziewać, że trzeci finałowy mecz będzie miał tak dramatyczny przebieg. Zagłębie postanowiło raz jeszcze rzucić wyzwanie płockiej Wiśle i godnie powalczyć o przynajmniej jedno honorowe zwycięstwo w finale, a może nawet przedłużyć nadzieje na pierwsze miejsce. Po sześćdziesięciu minutach był remis, choć jeszcze na 15 sekund przed końcową syreną to gospodarze prowadzili i byli w posiadaniu piłki. Scenariusz przypominający mecz Wisły sprzed tygodnia z Vive, znów dogrywka i znów brak rozstrzygnięcia. Ponownie zawodnicy grają dwa razy pięć minut i …koniec!!! 43:42 wygrywa mistrz Polski, stary i nowy zarazem, Wisła Płock zdobywa złoty medal! Czwarty w historii, a po raz pierwszy broni tytułu z zeszłego roku.

– To moje pierwsze samodzielne złoto i od razu na początku kariery trenerskiej. Jestem na samym szczycie, ale równie dobrze, gdybyśmy przegrali, mogłem być w bardzo trudnej sytuacji – cieszył się Krzysztof Kisiel. Jestem wdzięczny chłopakom, bo mieliśmy różne momenty, ale zapracowaliśmy na ten tytuł wszyscy wspólnie, oni na parkiecie, ja na ławce. Mamy świetną ekipę, a naszym atutem w meczach finałowych była właśnie dobra gra zespołowa, chwalił swoich podopiecznych. Wśród tych, którzy z Wisłą zdobyli w niedzielę czwarty w swej płockiej karierze złoty medal jest między innymi Andrzej Marszałek, który w Lubinie zagrał dobry mecz i wiele razy stanowił przeszkodę nie do pokonania. – No to jeszcze Liga Mistrzów, trzeci z rzędu złoty medal w przyszłym sezonie i można myśleć o kończeniu kariery, żartował.

Płocka Wisła pokazała klasę. Dwa niezwykle ciężkie, wygrane spotkania z kielecką siódemką i trzykrotne zwycięstwo w finale z Zagłębiem Lubin bez oddania nawet jednego meczu. Cudowne zwieńczenie trudnego sezonu, w którym przez pewien czas piłkarze grając co trzy dni wystąpili w 15 spotkaniach. Do tego absencja kilku ważnych zawodników (m.in. dwukrotna kontuzja Szczuckiego, długo powracający do zdrowia Matysik, finały bez Niedzielskiego). Ale te złote medale należą się Wam wszystkim, bez wyjątku! Jesteście Mistrzami Polski!