07.05.2005

Załoga ORLENU wystartowała w Rajdzie Elmot-Remy

62 załogi znalazły się na oficjalnej liście startowej 33 Rajdu Elmot-Remy. Dziś, 7 maja punktualnie o godz 10.30 rano uczestnicy imprezy rozpoczeli rywalizację na trasie 14 odcinków specjalnych liczących w sumie ponad 240 km.

W rozpoczynającym się dzisiaj Rajdzie Elmot startuje z nr 16 reprezentujący ORLEN młody zawodnik Dariusz Chudobiński. Jedzie Suzuki Ignis 1600 - samochodem mieszczącycm się w jednej z mocniej obsadzonych kategorii Super1600.

Jak podkreśla wielu kierowców rajd może być ciężki, bowiem wszystkie prognozy zapowiadają ochłodzenie i opady deszczu i na razie pogoda to potwierdza. Przelotne opady na przemian z oślepiającym słońcem na krętych, śliskich i często brukowanych górskich drogach stawiają przed zawodnikami spore wymagania.

Najważniejsze jest aby dojechać do mety - nie sztuką jest wygrać jeden odcinek specjalny i wypaśc z trasy. Dlatego przede wszystkim chcemy ukończyć rajd. Tym niemniej tanio skóry nie sprzedamy i pojedziemy tak, jak tylko pozwolą nam na to umiejętności i warunki trasy. To nie jest mój pierwszy rajd Elmot, ale pierwszy tak mocnym samochodem. Wiem, że rywalizuję z bardziej doświadczonymi kolegami, ale zamierzam walczyć o jak najlepsze miejsce - powiedział przed startem Dariusz Chudobinski.

Po pierwszym odcinku specjalnym zajmował 22 miejsce.