20.09.2005

ORLEN na X Międzynarodowych Targach NAFTA i GAZ 2005

X Międzynarodowe Targi NAFTA i GAZ 2005 odbędą się w Warszawie w dniach 21-23 września. Honorowy patronat nad targami objęli: Ministerstwo Skarbu Państwa, Ministerstwo Gospodarki i Pracy, Nafta Polska S.A., PKN ORLEN oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Patronem branżowym targów jest Izba Gospodarcza Gazownictwa.

Targi NAFTA i GAZ stały się najważniejszą w Polsce imprezą dla przemysłu naftowego i gazowniczego. Na targach rokrocznie prezentuje się ponad 100 wystawców z kilkunastu krajów, w tym wiodące polskie firmy. Igor Chalupec, Prezes Zarządu, Generalny Dyrektor PKN ORLEN S.A. będzie uczestniczył w uroczystym otwarciu tegorocznej jubileuszowej X edycji targów.

Celem targów jest przedstawienie nowości technologicznych i kompleksowych rozwiązań w zakresie budowy i modernizacji wobec największych odbiorców w sektorze naftowym i gazowniczym. Poza tym targi są miejscem dyskusji o warunkach gospodarczych i politycznych, w jakich przebiega transformacja przemysłu paliwowo - energetycznego.

Tegorocznym Targom Nafta i Gaz już po raz czwarty towarzyszy Konferencja PIOGE 2005 - 4th Polish International Oil&Gas Summit. Organizowana jest przez Biuro Reklamy Poland S.A., USI Poland oraz ITE Group Plc.
Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele urzędów i instytucji, odpowiedzialnych za restrukturyzację i prywatyzację branży paliwowej, reprezentanci koncernów paliwowych i gazowniczych, a także specjaliści branży paliwowo - energetycznej z Polski i zagranicy.

W jutrzejszym panelu "Stan polskiego sektora naftowego - próba bilansu" weźmie udział Czesław Bugaj, Zastępca Generalnego Dyrektora ds. Operacyjnych PKN ORLEN.