07.04.2006

Stadion Wisły będzie przygotowany na ekstraklasę

PKN ORLEN sfinansuje podgrzewaną murawę dla stadionu Wisły Płock. Tym samym obiekt spełni wymagania PZPN w zakresie warunków dla rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy.

Zarząd Koncernu podjął decyzję o realizacji i finansowaniu kolejnej wielkiej inwestycji na rzecz podniesienia standardu stadionu płockiej Wisły. Po zakończeniu bieżącego sezonu Orange Ekstraklasy na obiekcie imienia Kazimierza Górskiego zostanie zainstalowana nowa, podgrzewana murawa. Koszt inwestycji wstępnie oceniany jest na 2,5 mln zł.

Dzięki temu stadion zostanie przystosowany do rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy, które decyzją PZPN od sezonu 2006/2007 mogą być prowadzone wyłącznie na obiektach wyposażonych w taki system.

Nowoczesne rozwiązanie pozwoli rozgrywać mecze piłki nożnej przez okrągły rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Umożliwi również piłkarzom właściwie przygotować się do sezonu w trakcie przerwy zimowej.

Przetarg na wykonawstwo inwestycji został już zakończony. Terminarz przewiduje wykonanie zadań w kilku etapach. Start realizacji projektu przewidziano na maj 2006 r.