26.07.2006

Jacek Czachor w rajdzie Brazylii (RALLY DOS SERTOES)

Przed zawodnikiem zespołu ORLEN TEAM, Jackiem Czachorem kolejne wyzwanie. Udział w odbywającym się w Brazylii, 14 rajdzie RALLY DOS SERTOES, piątej rundzie Mistrzostw Świata FIM (Międzynarodowa Federacja Motocyklowa).

Głównym celem Jacka Czachora będzie zajęcie dobrej pozycji, pozwalającej mu na walkę o podium w klasyfikacji generalnej do MŚ w klasie 450 cc. Na chwilę obecną Jacek traci tylko 11 punktów do trzeciego Oscara Polli.

Na trasie całego przejazdu Czachora będzie wspierać powracający do zdrowia po kontuzji Marek Dąbrowski. Jak dowiedzieliśmy się Marek już rozpoczął treningi przed kolejnymi eliminacjami do MŚ. w tym sezonie. Rajd Brazylii jest również najlepszym testem wytrzymałościowym przed Styczniowym Dakarem, kiedy to zobaczymy cały ORLEN TEAM w komplecie.

Dzisiaj o godzinie 17 00 czasu polskiego rozpocznie się prolog rajdu na stadionie Main Arena w mieście Goiania, od którego zależeć będą miejsca startowe na pierwszym odcinku 27 lipca. Zawodnicy zakończą rywalizację dopiero 4 sierpnia w Porto Seguro.

Wśród motocyklistów wystartują między innymi takie sławy jak triumfator rajdu Barcelona – Dakar 2005 Cyril Despres, David Castou, ubiegłoroczny mistrz świata klasy 450 c.c. Chilijczyk Carlo De Gavardo, rozstawiony z numerem 1 Jean Azevedo oraz świetnie sprwujący się w tym sezonie Francisco Lopez.

Rally Dos Sertoes jest największym rajdem terenowym w Ameryce Południowej i jednym z największych na świecie pod względem ilości uczestników i długości trasy. 228 kierowców samochodów, ciężarówek i motocyklistów będzie musiało pokonać w ciągu 11 dni ponad 4.000 km najtrudniejszych tras, po niezwykle zróżnicowanym terenie. Start rajdu znajduję się w mieście Goiania, stolicy stanu Goias. Rywalizację zawodnicy zakończą w malowniczym porcie Seguro u wybrzeży Atlantyku.

Pierwsza 10 tka Klasyfikacji do MŚ przed rajdem Brazylii:

1 LOPEZ CONTARDO Francisco CHL FMC HONDA 72
2 LAZARD Laurent URG FFM KTM 72
3 POLLI Oscar ITA FMI KTM 56
4 CZACHOR Jacek POL PZM KTM 45
5 CECI Paolo ITA FMI APRILIA 25
6 RODRIGUES Helder POR FNM YAMAHA 22
7 HELIO Ze BRA CBM SUZUKI 22
8 MATTOS Dimas BRA CBM KTM 20
9 MEI Gabriele ITA FMI BETA 20
10 VAYSSIE Michel FRA FFM YAMAHA 18

Zdjęcia oraz materiały video dostępne są na stronie: www.orlenteam.pl