09.02.2006

PKN ORLEN ponownie nagrodzony za relacje inwestorskie

PKN ORLEN otrzymał nagrodę specjalną "za najwyższą jakość relacji inwestorskich" w corocznym prestiżowym rankingu - "Byki i niedźwiedzie".

Statuetki „Byka i Niedźwiedzia” w różnych kategoriach Gazeta Parkiet przyznaje od 12 lat wyróżniającym się spółkom giełdowym, instytucjom, a także osobom indywidualnym, związanym z rynkiem kapitałowym.

W tym roku organizatorzy rankingu docenili najwyższą jakość relacji inwestorskich ORLENU, przyznając Koncernowi nagrodę specjalną „Byka i Niedźwiedzia”.

Podstawą działań Koncernu, również w zakresie relacji z inwestorami jest ogłoszona w styczniu 2005 r i zaktualizowana w styczniu 2006 r strategia budowy wartości firmy oraz przyjęte rok temu zasady ładu korporacyjnego. ORLEN regularnie informuje rynek kapitałowy o wypracowanych wynikach finansowych, stopniu realizacji projektów strategicznych, inwestycyjnych czy akwizycyjnych. Systematycznie przedstawia również krótko i dalekosiężne plany rozwoju firmy. Firma wprowadza też nowoczesne rozwiązania komunikacyjne, jak transmisja za pośrednictwem łączy internetowych konferencji prasowych czy walnych zgromadzeń akcjonariuszy.

W grudniu 2005 roku PKN ORLEN w rankingu sporządzonym z inicjatywy Polskiego Forum Corporate Governance ORLEN otrzymał notę A. W badaniu WarsawScan 2005, oceniającym jakość współpracy firm z akcjonariuszami, analitycy wytypowali ORLEN jako najlepszą spółkę w zakresie relacji inwestorskich.