12.10.2006

1,5 miliona widzów "Eksperymentu Życie"

Premierę drugiego z serii filmów pt. "Eksperyment Życie", z udziałem Krzysztofa Hołowczyca, zrealizowanej w ramach projektu ,,Orlen. Bezpieczne drogi", obejrzało 6 października prawie 1,5 mln widzów. Program gości w ramówce TVP 2 w każdy piątek o godzinie ok. 17:52, aż do 22 grudnia b.r.

Dwuminutowe etiudy telewizyjne, zrealizowane pod wspólnym tytułem ,,Eksperyment Życie", przedstawiają zagrożenia wynikające z lekceważenia zasad bezpiecznej jazdy. Cykl filmów stanowi wizualny element zainicjowanego w lipcu 2006 roku programu "ORLEN. Bezpieczne drogi", którego celem jest propagowanie bezpieczeństwa na drogach, a przede wszystkim osiągnięcie jego realnej poprawy. Seria edukacyjnych filmów zastępuje spoty reklamowe, zwyczajowo towarzyszące projektom społecznym z obszaru poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W roli głównej "Eksperymentu Życie" występuje Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy, który za kierownicą Renault Megane, udowadnia jak nadmierna prędkość zwiększa ryzyko wypadku. Filmy pokazują, że każdy, nawet najbardziej doświadczony kierowca jest bez szans na uniknięcie wypadku, gdy nie stosuje się do zasad ruchu drogowego. Każdy z programów obrazuje inny rodzaj zagrożenia czekającego na kierowców poruszających się z nadmierna prędkością.

Hasło towarzyszące każdemu z filmów "Życie masz tylko jedno. Pamiętaj o tym naciskając gaz" jest przestrogą dla tych wszystkich, którym wydaje się, że są w stanie zapanować nad nadmierną prędkością

Filmy można zobaczyć na stronie programu ,,ORLEN. Bezpieczne drogi", pod adresem: http://www.orlenbezpiecznedrogi.pl/index.php?action=eksperyment_zycie