13.10.2006

Telekonferencja z analitykami rynku kapitałowego

Dzisiaj, podczas telekonferencji z analitykami rynku kapitałowego, Prezes Zarządu PKN ORLEN, Igor Chalupec poinformował o przesunięciu na pewien czas podpisania porozumienia z bankami o sfinansowaniu transakcji zakupu akcji Mazeikiu Nafta. Odłożenie terminu wynika z potrzeby przeanalizowania zaistniałej sytuacji w litewskiej rafinerii.

Prezes Zarządu PKN ORLEN Igor Chalupec przeprowadził również dzisiaj rozmowę telefoniczną z Premierem Litwy, Gedyminasem Kirkilasem, wizytującym rafinerię w Możejkach. Premier Kirkilas poinformował Prezesa Chalupca o działaniach podejmowanych przez stronę litewską, w tym m.in. o powołaniu specjalnej komisji rządowej w celu zbadania skutków awarii. Prezes Igor Chalupec zapewnił Premiera Kirkilasa o woli zamknięcia transakcji i udzielenia pomocy w rozwiązaniu zaistniałych problemów. Prezes Chalupec zaznaczył również, że PKN ORLEN szczegółowo przeanalizuje wpływ awarii na sytuację operacyjną i finansową Rafinerii Mazeikiu Nafta.

Podczas rozmowy PKN ORLEN zadeklarował wolę, aby wspólnymi siłami zlikwidować jak najszybciej skutki wczorajszego wydarzenia.