10.08.2006

Druga runda ekstremalnego rajdu ORLEN TROPHY, PUCHARU POLSKI OFF ROAD PL

Najlepsze załogi off-roadowe, słoneczna pogoda, dużo widzów przy trasach odcinków specjalnych oraz zawodnicy ORLEN TEAM, tym razem w roli rajdowych kibiców- tego spodziewają się organizatorzy II rundy rajdu samochodów terenowych ORLEN TROPHY, PUCHAR POLSKI OFF ROAD PL, który wystartuje w najbliższy piątek o godz. 15:00 z Parku Miejskiego w Morągu.

Ostatnie przygotowania do rajdu trwają. Już dwa dni temu organizatorzy przejechali na próbę trasę całego rajdu. Start potwierdziło do chwili obecnej 25 załóg, które staną do rywalizacji w klasach Extream i Adventure. Chętni do wzięcia udziału w rajdzie będą mogli wpisać się na listę startową w Biurze Rajdu, które zostanie otwarte w czwartek o godzinie 16:00 w Hotelu ,,Morąg” przy ul. Żeromskiego 38.

W piątek, na wczesne godziny poranne zaplanowano, przyjmowanie uczestników, oraz badania techniczne samochodów. Po południu zapraszamy wszystkich do obejrzenia honorowego startu rajdu z Parku Miejskiego w Morągu. Po prezentacji załóg, rozegrany zostanie prolog, którego wyniki zadecydują o kolejności startu do etapu nocnego. Wyjątkowo widowiskowo zapowiada się również start równoległy do odcinka dziennego na terenie Żwirowni Żabi Róg (sobota, godz. 10:00). Wręczenie nagród połączone z bankietem i licznymi niespodziankami odbędzie się o 20.00 w Parku Miejskim w Morągu.

Jak donoszą Waldek Lenkowski i Arek Pawełek – osoby odpowiedzialne za ekipę przygotowującą trasę II Rundy – zawodnicy mogą spodziewać się przyjaznego off-roadowo terenu. Organizatorzy przewidzieli długie, ostre trawersy, jazdę po torfowisku, podłożu piaskowym, oraz dużo zjazdów i podjazdów. Woda również ma się pojawić, ale nie będzie brodzenia po górną część snorkela. Pomyślano też o kibicach. Specjalnie dla nich wytyczono dwa łatwo dostępne odcinki specjalne.

ORLEN TROPHY to formuła rajdu samochodów terenowych, która powstała z inicjatywy PKN ORLEN w 2001 roku. Jest to ekstremalny rajd terenowy z elementami przeprawowymi. Sprawność fizyczna, doskonale przygotowany samochód do pokonywania przeszkód terenowych i biegłe posługiwanie się nawigacją to podstawowe umiejętności, które powinien posiadać uczestnik rajdu.

Prognozy przewidują na weekend powrót słonecznej pogody, serdecznie zapraszamy więc na Mazury, aby przyjrzeć się zmaganiom najlepszych off-roadowych załóg z bliska!

Po więcej informacji zapraszamy:

  • do Biura Rajdu, które będzie działać od czwartku (10. 08. 200 6.) w hotelu ,,Morąg” w Morągu, przy ul. Żeromskiego 38
  • na stronę: www.orlentrophy.pl