23.06.2007

Kolejny diament w koronie PKN ORLEN

23 czerwca, na corocznej Letniej Wielkiej Gali Business Centre Club, PKN ORLEN otrzymał kolejny, siódmy w swojej historii Diament do Statuetki Lidera Polskiego Biznesu.

W imieniu PKN ORLEN Diament przyjął Członek Zarządu ds. Organizacji i Funkcji Wsparcia w Koncernie Krzysztof Szwedowski. Business Centre Club nagradza Diamentami firmy, które wcześniej otrzymały Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu i utrzymały lub poprawiły swoja pozycję rynkową od momentu otrzymania poprzedniej nagrody.

PKN ORLEN jest jedną z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo – Wschodniej, zajmującą się przerobem ropy naftowej. Zarządza siedmioma rafineriami w Polsce, Czechach oraz na Litwie i posiada największą w Europie Centralnej sieć stacji paliw.

Uroczystość wręczenia Diamentów 2007 do Złotych Statuetek Lidera Polskiego Biznesu odbyła się podczas części oficjalnej Letniej Wielkiej Gali Business Centre Club, na Warszawskich Torach Wyścigów Konnych.

Business Centre Club wspiera przedsiębiorczość i gospodarkę rynkową organizując między innymi ogólnopolski konkurs „Lider Polskiego Biznesu”. Jego celem jest wyróżnianie i nagradzanie firm osiągających najlepsze wyniki ekonomiczne i wnoszących największy wkład w rozwój gospodarczy kraju, przestrzegających zasad etyki prowadzenia biznesu oraz prowadzących działalność społeczną i charytatywną.