09.06.2008

PKN ORLEN Sponsorem Roku 2008 Filharmonii Narodowej

Podczas koncertu zamykającego sezon artystyczny 2007/2008, w Filharmonii Narodowej w Warszawie, PKN ORLEN otrzymał tytuł Sponsora Roku 2008. Wyróżnienie z rąk Maestra Antoniego Wita odebrała Anna Walczowska – Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

PKN ORLEN został wyróżniony przez Filharmonię Narodową już po raz trzeci z rzędu. Współpraca obu instytucji rozpoczęła się jeszcze w 2006 roku, kiedy z inicjatywy Antoniego Wita i Rafała Blechacza zorganizowano koncert w rodzinnym mieście pianisty, Nakle. Wydarzenie to zapoczątkowało długofalową współpracę przy projekcie ORLEN Concertante.

„Dziękując za to szczególne wyróżnienie, chciałabym podkreślić, iż traktujemy je jako ogromną nobilitację. Jest to już nasza 3-cia nagroda Sponsor Roku Filharmonii Narodowej. Ta statuetka będzie nam stale przypominać o roli naszej firmy jako mecenasa kultury oraz o przedsięwzięciach realizowanych wspólnie z Filharmonią Narodową – Koncertach z cyklu ORLEN Concertante” – powiedziała podczas uroczystości dyrektor Anna Walczowska.

PKN ORLEN aktywnie włącza się w działania związane z muzyką i twórczością Fryderyka Chopina oraz we współpracę z prestiżowymi instytucjami kulturalnymi w Polsce. Dzięki zaangażowaniu Koncernu polska kultura zyskuje właściwą oprawę i promocję w kraju i za granicą, również poprzez koncerty organizowane przez Filharmonię Narodową w Warszawie.