12.12.2008

Jacek Czachor i Tomasz Majewski wśród najlepszych sportowców 2008 roku

Dwóch zawodników sponsorowanych przez PKN ORLEN zostało nominowanych w plebiscycie 10 Najlepszych Sportowców Polski 2008 roku. Wyróżnionymi sportowcami są kapitan rajdowego zespołu ORLEN Team - Jacek Czachor oraz Tomasz Majewski - Mistrz Olimpijski w pchnięciu kulą.

Jacek Czachor - mistrz pustyni. Na swym koncie ma już dwa tytuły motocyklowego Mistrza Świata w rajdach terenowych Cross Country (2007, 2008). W tym roku wystartował we wszystkich czterech eliminacjach rajdowych Mistrzostw Świata w rajdach Cross Country. Równa jazda oraz wysokie pozycje w poszczególnych rundach zapewniły kapitanowi ORLEN Teamu obronę tytułu mistrzowskiego w klasie 450 Rally Production już przed ostatnią tegoroczna imprezą. Jacek Czachor startuje w barwach ORLEN Team już prawie 10 lat. Przez ten czas wyrobił sobie znaną, rozpoznawalna markę w świecie sportów motorowych. Przed Mistrzem start w legendarnym rajdzie Dakar, w tym roku rozgrywanym na trasach Ameryki Południowej (Argentyna - Chile 3-18 stycznia 2009).

Tomasz Majewski (lekkoatleta) osiągnął już to, co jest zwieńczeniem kariery każdego sportowca - olimpijskie złoto. Pomimo ogromnego sukcesu w Pekinie i wielkiej popularności zamierza pozostać sobą. Złoto w pchnięciu kulą nie zmieniło go ani trochę, chociaż do kina, którego jest wielkim pasjonatem, chodzi teraz w towarzystwie dziennikarzy, a w metrze rozdaje autografy.

Najbliższe wyzwanie Tomka Majewskiego to styczniowy meeting Millrose Games w Nowym Jorku. Twierdzi, że Amerykanie nadal umieją pchać kulę, a on chce udowodnić, że potrafi to robić lepiej.

Więcej informacji oraz zdjęcia na www.orlenteam.pl