19.11.2008

PKN ORLEN wspiera festiwal filmowy w Estonii

28 listopada rozpoczyna się dwunasta edycja Festiwalu Filmowego Black Nights w Talinie. W to wyjątkowe, na kulturalnej mapie Estonii wydarzenie zaangażowany jest PKN ORLEN.

Mecenat przedsięwzięć kulturalnych PKN ORLEN opiera się na wsparciu istotnych projektów realizowanych na wszystkich rynkach macierzystych Koncernu. Firma od lat wspiera wydarzenia kulturalne, spośród których najważniejsze to Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Festival Ludviga van Beethovena, cykl "ORLEN Concertante" organizowany z Filharmonią Narodową oraz Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlovych Varach.

"Mecenat kultury jest istotnym elementem strategii społecznego zaangażowania PKN ORLEN. Nasze przedsięwzięcia odniosły sukces, a Koncern zdobył nowe doświadczenia i inspiracje. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca z organizatorami Festiwalu Filmowego Black Nights w Tallinie przyniesie wymierne korzyści obu stronom" - mówi Rzecznik Prasowy PKN ORLEN Dawid Piekarz.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa z tak dużą i renomowaną firmą jak PKN ORLEN. Czujemy się wyróżnieni faktem, że firmy zagraniczne zwracają uwagę na takie projekty jak nasz Festiwal i oferują swoje wsparcie. Jest to dowód, że polską i estońską kulturę wiele łączy, a Black Night Festival bardzo wiele osiągnął w ciągu ostatnich 12 lat" - mówi Dyrektor Festivalu Tiina Lokk.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tallinn Black Nights, organizowany od 1997 roku, odbędzie się między 28 listopada a 7 grudnia w Talinie. Impreza składa się z pokazu filmów długometrażowych, a także z konkursy filmów animowanych, studenckich i obrazów dla dzieci oraz młodzieży. Celem festiwalu jest zaprezentowanie estońskiej publiczności wszechstronnego zbioru współczesnego światowego kina.