04.06.2009

PKN ORLEN sponsorem XIV Międzynarodowego Pikniku Lotniczego w Góraszce

PKN ORLEN został Sponsorem, jednego z największych wydarzeń lotniczych w Polsce, XIV Międzynarodowego Pikniku Lotniczego w Góraszce, który odbędzie się w dniach 6-7 czerwca.

Wśród licznych atrakcji Pikniku, organizatorzy przewidują prezentację zarówno historycznych maszyn takich jak legendarny Spitfire, zwycięzca Bitwy o Anglię, jak również najnowszych ponaddźwiękowych myśliwców będących dziś na uzbrojeniu polskiego lotnictwa wojskowego - przewidywany jest pokaz w locie myśliwca MiG 29. Nie zabraknie również prezentacji śmigłowców, publiczności zostanie przedstawiony helikopter TAH-1 Cobra.

Piknik to nie tylko statyczna prezentacja sprzętu latającego, to przede wszystkim liczne atrakcje w powietrzu: pokazy akrobacji samolotowych i szybowcowych, wyścigi samolotów, pokaz sprawności spadochroniarzy, pokazy możliwości modeli latających.

Dla miłośników historii i chwały polskiego lotnictwa zostanie zaprezentowana wystawa "Dywizjon 303 w obiektywie Arkadego Fiedlera".

Przez całą sobotę i niedzielę na wszystkich odwiedzających Góraszkę czekają także tradycyjne atrakcje piknikowe

PKN ORLEN od lat angażuje się w realizację najbardziej wartościowych projektów realizowanych w kraju. Możliwość udziału w jednej z największych imprez lotniczych w Polsce doskonale wpisuje się w działania zmierzające do umocnienia wizerunku Koncernu

Szczegółowy program Pikniku wygląda następująco:
IV MIĘDZYNARODOWY PIKNIK LOTNICZY GÓRASZKA 2009

PROGRAM RAMOWY Sobota/Niedziela 6 -7 czerwca. Program Pikniku zarówno w sobotę jak i w niedzielę jest identyczny..

9.00 - Otwarcie Pikniku dla publiczności, Stoiska wystawców, Wesołe Miasteczko.
9.15-10.25 - Loty widokowe.
9.30 - Rozwiązanie konkursu samolotowego - realizacja nagrody - lot z Robertem Kowalikiem na Extrze 300 L.

I CZĘŚĆ POKAZU LOTNICZEGO

10.25-11.50 - Parada śmigłowców, Samoloty historyczne, Akrobacja samolotowa, Skoki spadochronowe, Pokazy modeli latających.
12.00 - Uroczyste, Oficjalne otwarcie XIV Międzynarodowego Pikniku Lotniczego Góraszka 2009
12.20 - Powitanie załóg lotniczych.

II CZĘŚĆ POKAZU LOTNICZEGO

12.30-14.00 - Samoloty historyczne w tym słynny myśliwiec z II wojny światowej "Spitfire", Akrobacja samolotowa i szybowcowa, myśliwiec naddźwiękowy, MiG-29, skoki spadochronowe, śmigłowiec TAH-1 Cobra z drużyny Red Bull'a.
14.00-15.20 - Wywiady, konkursy. Spotkanie z Martyną Wojciechowską, która opowie o wyjątkowej wystawie: "Dywizjon 303 w obiektywie Arkadego Fiedlera".
14.30 - Rozwiązanie konkursu samolotowego - realizacja nagrody - lot z Wojtkiem Krupą na Zlinie 526.
14.00-15.20 - Loty widokowe.

III CZĘŚĆ POKAZU LOTNICZEGO

15.20 - 18.00 - Wielki turniej lotniczy: wyścig samolotów, konkurs akrobacji samolotowej. Samoloty historyczne, samoloty ultralekkie, skoki spadochronowe, pokazy modeli latających.
18.00 - Loty widokowe (aż do zmroku).
Rozwiązanie konkursu szybowcowego - realizacja nagrody - lot na szybowcu SZD Puchacz.