29.05.2009

Rajd Sardynii: Przygoński nabiera tempa

Z etapu na etap coraz szybciej w Rajdzie Sardynii jedzie Jakub Przygoński. Młody motocyklista ORLEN Team szybko uczy się specyfiki górskich nawierzchni i nawiązuje bezpośrednią rywalizację z lokalnymi kierowcami, doskonale znającymi specyfikę wyspy. Jacek Czachor jedzie równym tempem.

Dzisiejszy etap był podzielony na dwa odcinki specjalne. Zwycięstwo odniósł Marc Coma, który zmiażdżył rywali swoją szybką jazdą i uzyskał ponad pięć minut przewagi nad swoim bezpośrednim rywalem Cyrilem Despres. Jakub Przygoński na pierwszym OSie był 12, a na drugim 9, Jacek Czachor zajął odpowiednio 32. i 29. pozycję.

Jestem bardzo zadowolony z drugiego odcinka, na którym doskonale nawigowałem i zająłem dziewiąte miejsce. Jest to rewelacyjny wynik zważywszy na konkurencję jaka jest na tych zawodach. Do rajdu zgłosiła się masa lokalnych zawodników, którzy nie biorą udziału w pełnym cyklu Mistrzostw Świata, za to doskonale znają każdy zakamarek wyspy i jadą bardzo szybko. Etapy trwają długo. Nasz mechanik z ORLEN Team na szczęście wprawił się w masażu. Tak więc zaraz po zakończeniu rywalizacji staramy się trochę zregenerować i wcześnie kłaść spać, by ruszyć do rywalizacji następnego dnia - powiedział Jakub Przygoński.

Drugi odcinek dzisiejszego etapu był trochę krótszy, jednak wyjątkowo wymagający nawigacyjnie. W jednym miejscu popełniłem błąd - zawróciłem w miejscu, w którym jechałem dobrze. Bardzo ładny etap, poprowadzony wierzchołkami gór z pięknymi widokami. Sporo problemu sprawiają dojazdówki, które są poprowadzone odcinkami specjalnymi z poprzednich lat. Tam jedziemy troszkę wolniej i mniej skoncentrowani, a to w rezultacie jest bardzo męczące. Średnia prędkość rajdu jest niska, świadczy to o trudności trasy - dodał Jacek Czachor.

Jutro trzeci etap rajdu, pętla wokół miejscowości Arborea, na którą składają się dwa odcinki specjalne o długości 73 i 58 kilometrów.

Rywalizację ORLEN Team z issnnymi zawodnikami ze światowej czołówki na trasie Rajdu Sardynii można śledzić oglądając kroniki rajdowe na antenie TVP zaraz po głównym wydaniu Wiadomości Sportowych, a także w Internecie na www.orlenteam.pl

Klasyfikacja generalna po II etapie

1. COMA MARC (ESP) OPENSP 6:01:58
2. DESPRES CYRIL (AND) OPENSP +5'16
3. MANCINI ANDREA (ITA) 450SP +6'32
4. VILADOMS JORDI (ESP) OPENSP +7'23
5. CASTEU DAVID (FRA) OPENSP +11'34
...
13. PRZYGONSKI JAKUB (POL) OPENSP +22'34
...
28. CZACHOR JACEK (POL) OPENPRO +1:07'43

Program Rajdu Sardynii

Prolog 27 maja odbiór techniczny oraz San Teodoro
Etap I 28 maja San Teodoro-Arbatax
Etap II 29 maja Arbatax-Arborea (Coast to Coast)
Etap III 30 maja Arborea-Arborea (Ring, towards South and Sulcis)
Etap IV 31 maja Arborea-Alghero
Etap V 1 czerwca Alghero-San Teodoro