16.09.2009

Darowizna ORLENU umożliwi budowę pomnika Zasłużonego Płocczanina

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę pomnika - ławeczki symbolizującego postać szanowanego i cenionego przez mieszkańców druha Wacława Milke odbyło się dziś w samo południe na Starym Rynku w Płocku. Pomnik zostanie prawdopodobnie odsłonięty w drugą rocznice śmierci druha, w maju 201

Decyzja ORLENU o wsparciu budowy pomnika kwotą 20 tys. zł. sprawiła, że pomysł upamiętnienia zasłużonego obywatela Płocka, założyciela i patrona Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka" stał się rzeczywisty do spełnienia. Organizatorzy prowadzący akcje zbiórki na rzecz budowy pomnika przyjęli decyzję Koncernu z zadowoleniem.

- Darowizna z PKN przesądziła o sukcesie naszej zbiórki. Cieszymy się, bo to oznacza, że pomnik powstanie szybciej niż myśleliśmy - przyznaje współorganizatorka akcji budowy pomnika Dorota Zaręba. Dodaje, że realizacja projektu to w dużej mierze zasługa firmy zaangażowanej społecznie w lokalne inicjatywy. - Im więcej będzie firm odpowiedzialnych społecznie, tym mieszkańcy mają większe szanse na realizację inicjatyw służących każdemu pokoleniu. Postać druha Milke jest doskonałym przykładem łączenia pokoleń, zaangażowania i pracy na rzecz rozwoju, miłości, tolerancji, nauczyciela i społecznika. Te wartości są bardzo cenne i należy je upowszechniać właśnie dzięki takim partnerom, którzy wiedzą, czym jest społeczna odpowiedzialność.

Decyzję o przyznaniu wsparcia na rzecz budowy pomnika jednomyślnie poparł Zarząd Spółki. - Dla nas to ogromny zaszczyt, że mogliśmy wesprzeć realizację obywatelskiego pomysłu, który dotyczy upamiętnienia bardzo ważnej postaci dla Płocka, jaką jest druh Milke. Wierzę, że pomnik - ławeczka będzie symbolem, podtrzymującym wartości ludzkie, głoszone przez wielkiego człowieka, który na stałe zapisał się w kartach pamięci Płocka - uważa Prezes Zarządu PKN ORLEN Jacek Krawiec.

Budowę pomnika ławeczki zainicjowało Stowarzyszenie Starówka Płocka oraz Stowarzyszenie Przyjaciół, Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka".

Biuro Prasowe