14.09.2009

PKN ORLEN wspiera rozwój lekkoatletyki wśród młodzieżyEkonomicznym w Krynicy

PKN ORLEN został sponsorem XVI edycji Czwartków Lekkoatletycznych – największej imprezy sportowej w Polsce adresowanej do dzieci i młodzieży.

XVI edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpocznie się we wrześniu 2009, a zakończy XVI Ogólnopolskim Finałem oraz V Międzynarodowym Wielomeczem w Warszawie w czerwcu 2010 roku. PKN ORLEN po raz drugi patronuje wydarzeniu. Wcześniej Koncern był sponsorem XV Edycji Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych.

Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja lekkoatletyki wśród uczniów szkół podstawowych. Dotychczas impreza obejmowała swym zakresem głównie Polskę północną i zachodnią. W tym roku założeniem jest rozwój zawodów w kolejnych miastach oraz zaangażowanie w projekt najmłodszych oraz młodzieży w wieku 11-13.

„Cieszymy się, że poprzez fakt objęcia patronatem Lekkoatletycznych Czwartków przyczyniamy się do rozwoju polskiego sportu wyczynowego oraz propagujemy sportowy styl życia wśród młodzieży” - powiedział Jacek Krawiec - Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Najlepsi uczestnicy cyklu startują w Igrzyskach Olimpijskich i odnoszą sukcesy w imprezach lekkoatletycznych międzynarodowej rangi. W ubiegłym roku zawodnicy, którzy rozpoczynali swoją karierę sportową biorąc udział w „Czwartkach Lekkoatletycznych” startowali w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie oraz zdobywali trofea na Mistrzostwach Świata Juniorów. W tym roku, podczas Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce w Berlinie, Kamila Chudzik – rekordzistka Czwartków Lekkoatletycznych z 1999 roku w rzucie piłeczką palantową - zdobyła brązowy medal w siedmioboju lekkoatletycznym.

Eliminacje w ramach Czwartków Lekkoatletycznych organizowane są w ponad 60 miastach Polski. Młodzi zawodnicy rywalizują w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych: biegi na 60 m, 300 m, 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy), skok wzwyż, skok w dal i rzut piłeczką. Organizatorzy planują ponad 600 imprez sportowych na terenie kraju, podczas których zostaną wyłonieni uczestnicy ogólnopolskiego finału.

Biuro Prasowe
PKN ORLEN