25.06.2010

Specjalna wersja Raportu Rocznego PKN ORLEN

PKN ORLEN wprowadził ułatwienia dla osób niedowidzących, korzystających z serwisu internetowego Spółki. Na specjalnie zaprojektowanej stronie koncern zaprezentował Raport Roczny i Społecznej Odpowiedzialności za rok 2009 oraz wersje archiwalne Raportów.

Specjalne wersje dla niedowidzących (w językach polskim i angielskim) są generowane przez system i zintegrowane z podstawowymi serwisami w taki sposób, by automatycznie pobierać nowe treści. Wersje te są opracowane w stylu odpowiadającym potrzebom osób niedowidzących. Bazują na kontrastowych kolorach, posiadają dopasowane pod względem komunikacyjnym etykiety nawigacji, tytuły i nagłówki. Są też dostosowane pod kątem ograniczenia ilości elementów nawigacyjnych i linków na stronie tak, aby były przyjazne i czytelne dla programów typu screen reader. Dodatkowo we wszystkich wersjach Raportu Rocznego i Raportu Odpowiedzialnego Biznesu wdrożono mechanizm powiększania czcionki. Wersje dla niedowidzących są zgodne ze standardami W3C i WCAG.

- Udostępnienie Raportów Spółki on-line w wersji umożliwiającej korzystanie z nich przez osoby niedowidzące, to kolejny dowód na to, jak wielkie znaczenie przywiązujemy do pełnej komunikacji z rynkiem i całym otoczeniem. Nagrody, jakie dotychczas otrzymaliśmy za najwyższą jakość polityki informacyjnej potwierdzają, że nasi interesariusze doceniają otwartość i rzetelność komunikacyjną PKN ORLEN. Nasze podejście do polityki informacyjnej przynosi efekty, ponieważ traktujemy je jako element budowania wartości firmy - podkreśla Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Raporty online PKN ORLEN, pod względem treści są pełnym odzwierciedleniem raportów spółki w formie papierowej. Szczególny nacisk położono na zapewnienie użytkownikom stałego i wygodnego dostępu do danych opublikowanych w raportach. Dzięki zastosowaniu rozwiązań takich jak  wyszukiwarka, funkcja sortowania treści wybranych sekcji, czy mechanizm stronicowania, użytkownicy mogą znacznie łatwiej i szybciej dotrzeć do interesujących ich danych. Najważniejsze informacje można przeglądać z poziomu strony głównej każdego z raportów.

Zainteresowani znajdą w raportach wszystkie istotne informacje dotyczące działalności Grupy Kapitałowej ORLEN w 2009 roku. Zawarte w nich informacje odnoszą się do wszystkich rynków europejskich, na których Koncern prowadzi działalność zarówno w wymiarze biznesowym, jak i społecznym.

Projekt Raportów Rocznych i Raportów Odpowiedzialnego Biznesu w wersjach online PKN ORLEN wdrożył już w ubiegłym roku. Koncern współpracuje w tym zakresie ze spółką Supermedia Interactive, która odpowiada za wdrożenie raportów, rozwój serwisów i stałą opiekę techniczną.