07.07.2010

Międzynarodowa nagroda dla PKN ORLEN za Relacje Inwestorskie

Międzynarodowy miesięcznik IR Magazine drugi rok z rzędu przyznał PKN ORLEN nagrodę „Best investor relations by a Polish company 2010”. W opinii ponad 700 przedstawicieli międzynarodowego rynku kapitałowego, którzy wzięli udział w badaniu zorganizowanym przez IR Magazine, Koncern najlepiej na polskim rynku zarządza relacjami z inwestorami.  Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji konkursu i wręczenie nagród odbyło się na uroczystej gali w Londynie.

PKN ORLEN już ósmy rok z rzędu nominowany był do nagrody konkursu organizowanego przez IR Magazine – pisma skierowanego do szczególnie wymagającego czytelnika, jakim są inwestorzy finansowi. Tegoroczne wyróżnienie jest trzecią nagrodą otrzymaną przez Koncern od tego magazynu w kategorii najlepszych relacji inwestorskich w Polsce.

 - W ostatnim roku przed całą gospodarką, a w szczególności sektorem rafineryjnym, pojawiło się szereg bardzo trudnych wyzwań wynikająch z ogólnoświatowego kryzysu. W tych warunkach kluczem do sukcesu stało się stworzenie adekwatnej do wyzwań strategii. Konsekwentne jej wdrażanie i właściwe komunikowanie podejmowanych działań pozwoliło nam zdobyć zaufanie inwestorów. Nagroda od IR Magazine to kolejny dowód na to, że stosowana przez nas otwarta i przejrzysta polityka informacyjna w ponadstandardowym wręcz zakresie jest bardzo dobrze oceniana  przez przedstawicieli rynku kapitałowego nie tylko w Polsce, ale również i zagranicą. Ogromnie nas cieszy, że setki spotkań z inwestorami i analitykami, jakie odbywamy co roku, satysfakcjonują rynek na tyle, że nasze standardy stają się najlepszymi praktykami w Relacjach Inwestorskich - powiedział Sławomir Jędrzejczyk, Wiceprezes Zarządu PKN ORLEN ds. Finansowych

Nagrodę „Best investor relations in Poland” przyznaje corocznie międzynarodowe czasopismo specjalistyczne IR Magazine w wyniku niezależnego badania przeprowadzonego wśród ponad 700 przedstawicieli międzynarodowego rynku kapitałowego. IR Magazine jest globalnym, prestiżowym miesięcznikiem poruszającym zagadnienia Relacji Inwestorskich.

Opinie osób biorących udział w badaniu potwierdziły, że działania PKN ORLEN związane z komunikacją z rynkiem kapitałowym cieszą się uznaniem inwestorów i analityków giełdowych.   Nagroda przyznana przez IR Magazine jest bowiem kolejnym wyróżnieniem  przyznanym Spółce za jakość Relacji Inwestorskich.

W 2010 roku PKN ORLEN otrzymał za Relacje Inwestorskie następujące nagrody:

  • „Best investor relations by a Polish Company 2010” - IR Magazine
  • I miejsce WarsawScan 2010 – najlepiej prowadzona polityka informacyjna i ład korporacyjny
  • I miejsce WarsawScan 2010 – najlepsza strona internetowa poświęcona relacjom inwestorskim

Z kolei w 2009 roku Koncern otrzymał następujące wyróżnienia:

  • „Best investor relations by a Polish Company 2009” - IR Magazine
  • Giełdowa Spółka Roku w kategorii Relacje Inwestorskie - Pulsu Biznesu / Pentor
  • I miejsce WarsawScan 2009 – najlepsza strona internetowa w sekcji IR
  • II miejsce WarsawScan 2009 – dobra komunikacja z inwestorami

Dodatkowo, w tegorocznej edycji konkursu, podobnie jak w minionym roku, przedstawiciele międzynarodowego rynku kapitałowego docenili również Unipetrol, należący do Grupy Kapitałowej PKN ORLEN, nominując Spółkę w kategorii „Best investor relations by a Czech company”.