13.04.2011

Zdiagnozuj swój motocykl u mistrzów z ORLEN Team

Inicjator kampanii „ORLEN. Bezpieczne Drogi” zaprasza fanów motocykli na Moto Piknik – Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego w najbliższy weekend 16-17 maja na terenie lotniska Bemowo w Warszawie. Podczas pikniku kierowcy jednośladów będą mogli zdiagnozować swoje pojazdy na specjalnie przygotowanym stoisku ORLEN Team.

Mechanicy z najbardziej znanego w Polsce zespołu rajdowego ORLEN Team będą diagnozować stan techniczny motocykli. Profesjonalni znawcy motoryzacji, którzy obsługiwali maszyny polskich zawodników startujących w Rajdzie Dakar, udzielą użytkownikom dwóch kółek porad, jak dbać o stan techniczny jednośladów. Wszystko w ramach V edycji programu „ORLEN. Bezpieczne Drogi” poświęconej bezpieczeństwu kierowców.

Motocykliści będą mogli zbadać swoje jednoślady w specjalnie przygotowanym wozie diagnostycznym obsługiwanym przez profesjonalnych mechaników Rajdu Dakar. Porad dotyczących techniki  jazdy udzielać będą także zawodnicy ORLEN Team.

- Koncern od lat angażuje się w sporty motorowe, informując o osiągnięciach zawodników ORLEN Team. Chcemy też, by nasi mistrzowie swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się z innymi. Wierzę, że cenne wskazówki takich autorytetów mogą przyczynić się do bezpieczeństwa na polskich drogach - powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN ORLEN.

Tegoroczna edycja programu „Orlen. Bezpieczne Drogi” rozpoczęła się w marcu emisją pierwszej części cotygodniowego serialu 12 reportaży „ORLEN Australia Tour”. Program jest emitowany w każdą sobotę o godz. 14 na antenie TV4. Emisja potrwa do 23 maja. Reportaże oprócz relacji z miesięcznej wyprawy przez Australię Jacka Czachora, Przemysława Salety i ich przyjaciół, poruszają ważne tematy związane z bezpieczeństwem motocyklistów jak m.in. doskonalenie techniki jazdy oraz zachowanie w sytuacjach awaryjnych.

W kolejnych miesiącach, koncern planuje konkurs dla motocyklistów oraz we współpracy z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, społeczną kampanie edukacyjną.

- Chociaż w tegorocznej edycji programu „ORLEN. Bezpieczne Drogi” skupiamy się na motocyklistach, nie zapominamy o pozostałych użytkownikach ruchu drogowego. W swoich kampaniach chcemy uświadamiać, jak ważne dla bezpieczeństwa są wzajemny szacunek, tolerancja i uprzejme traktowanie innych - dodaje Leszek Kurnicki.

Program „ORLEN. Bezpieczne Drogi” realizowany jest przez Koncern od 2006 roku. Jego celem jest propagowanie i edukacja w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Więcej informacji: www.orlenbezpiecznedrogi.pl