09.08.2011

Grupa Sportowa ORLEN w drodze po medale na 87. Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce

Lekkoatleci z Grupy Sportowej ORLEN będą walczyć o kolejne medale podczas zbliżających się Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w Bydgoszczy, które odbędą się między 11 a 13 sierpnia.   

W mistrzostwach udział wezmą wszyscy członkowie Grupy Sportowej ORLEN: Anita Włodarczyk (rzut młotem), Piotr Małachowski (rzut dyskiem), Tomasz Majewski (pchnięcie kulą) oraz Marcin Lewandowski i Adam Kszczot (biegi średniodystansowe). Sierpniowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce, które odbędą się na stadionie im. Zdzisława Krzysztowiaka w Bydgoszczy będą dla nich sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w południowo-koreańskim Daegu (27 sierpnia – 4 września). W Bydgoszczy Grupa Sportowa ORLEN będzie miała także okazję na umocnienie swoich czołowych pozycji w polskim sporcie.

Najważniejsze osiągnięcia Grupy Sportowej ORLEN to:

  • Anita Włodarczyk – mistrzyni świata w rzucie młotem z Berlina (kolejny rekord świata ustanowiła w Bydgoszczy w 2010 r.)
  • Tomasz Majewski – mistrz olimpijski z Pekinu, wicemistrz świata z Berlina
  • Piotr Małachowski – srebrny medalista podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, wicemistrz świata z Berlina    
  • Marcin Lewandowski - złoty medalista mistrzostw Europy w Barcelonie (2010)
  • Adam Kszczot - brązowy medalista mistrzostw Europy w Barcelonie (2010), halowy mistrz Europy w Paryżu (2011)

Poza Mistrzostwami Polski i Mistrzostwami Świata w Daegu  wszyscy zawodnicy wezmą udział w zawodach w cyklu Challenge Meeting oraz - już bez udziału Anity Włodarczyk - w meetingach z cyklu Diamentowa Liga.